Uygulamaların çalışmasını durdurarak pil ömrünü arttırma

blank

Apple' nin iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 / Plus telefonda arka planda çalışan uygulamaları durdurarak hızlandırma ve pil kullanım süresini uzatabilirsiniz.

teknik destek

Arka planda uygulama yenile hizmeti, telefon kullanılırken ya da ekran kilitliyken arka planda istenilen uygulamaların çalışır halde olmasını sağlayan hizmet. Örnek WhatsApp’ ı pasif hale getirirseniz ekran kilitliyken bildirimler gelmiyecektir. Yani bu seçenek devamlı çalışması gerekli uygulamaların açık olmasını sağlayacaktır. Gereksizleri pasif hale getirebilirsiniz.

Arka planda uygulamaların çalışmasını durdurma

Aşağıdaki adımları izleyeren açılan bölümden arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları durdurarak hem cihazın performansını (hızlandırma) arttırabilir hemde şarj süresini uzatabilirsiniz.

Ayarlar / Arka planda uygulama yenile / kapatılacak olan uygulamaları pasif hale getirerek telefonun şarj süresini uzatır. Yani pil ömrü daha fazla olacaktır.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatma

Arka planda çalışan ygulamaları kapatmaUygulamaların çalışmasını durdurarak pil ömrünü arttırma


Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 13:52

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!