Uygun Fiyatlı ‘Galaxy Note 3 Lite’ Modelinin Şubat Ayında Tanıtılacağı Doğrulandı!

Samsung’un cihazlarında birden fazla versiyonu tüketicilere sunması artık alışılagelmiş bir durum. Benzer süreç çok yakında Galaxy Note 3 için de gerçekleşecek gibi görünüyor. Güney Koreli üreticiyle yakın ilişkiler içerisinde olan SamMobile‘ın Samsung kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy Note 3 Lite modeli tüketicilerin beğenisine sunulacak. SM-N7505 kod ismini taşıyacak telefonun hangi ülkelerde satışa sunulacağı henüz bilinmiyor, ancak cihaz ilk aşamada siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olacak.

Gelen bilgilere göre test mahiyetinde 5.5 ve 5.7-inç ekrana sahip iki modelden bahsediliyor. Lite sürümünün daha ucuz bir fiyat sergileyecek olması sebebiyle ekran boyutunun yüksek olasılıkla 5.5-inç seviyesinde olması bekleniyor.

Galaxy Note 3 Lite’ın teknik özellikleri henüz açıklığa kavuşturulmuş değil. Telefonun daha ucuz bir fiyat yapısı sergileyecek olmasından dolayı maliyet düşürücü önlemler bu modelde karşımıza çıkacaktır. Bunlardan ilki de ekran tarafında olacak. Söz konusu telefonda AMOLED yerine LCD ekran kullanılması bekleniyor. Ayrıca telefon S-Pen ve özel dokunmatik panel kullanımı Note ailesinde yer almaya devam edecek.

Bir diğer maliyet düşürücü önlem kamera tarafında karşımıza çıkıyor. Galaxy Note 3’te yer alan 13MP’lik sensörün yerine Galaxy Note 2’de yer alan 8MP çözünürlüklü kameranın kullanılması bekleniyor. Daha yavaş bir işlemcinin de kullanılması olası görünüyor. Galaxy S4’te yer alan Exynos octa 5410 ve Snapdragon 600, Galaxy Note 3 Lite için uygun görünen işlemciler.

Samsung her ne kadar büyük ekranlı telefonlar kategorisinin mutlak hakimi olsa da, rakip üreticiler iddialı modellerle pazarda kendisinin hissettirmeye başladı. Son olarak Nokia da 6-inçlik modellerle Windwos Phone ekosistemini büyük ekranlı telefonlar kategorisine dahil etti. Galaxy Note 3’ün fiyatı dikkate alındığında daha ucuz bir fiyat sergilemesi beklenen Lite modeli tüketiciler için iyi bir seçenek oluşturabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir