Uzaktan komutla sistemi hackleme açığı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Microsoft' un tüm Windows sürümlerinde görülen bir açık uzaktan sisteme müdahale edebiliyor. Açığı tetikleyecek kodlar yayınlanmasına rağmen bir haber yok.

Teknoloji destek

Windows’ ta tehlikeli güvenlik açığı; L. Leon isimli bir güvenlik uzmanı tarafından bulunan Microsoft’ un güvenlik açığının tüm Windows sürümlerini etkilediği açıklandı.

Bilgisayar kullanıcılarının çoğu ya Lisanlı ya da korsan Windows 7 ve Windows 10 kullanmakta. Bulunan açık tüm sistemleri etkilediğinden özellikle lisansız ve güncelleme almayan bilgisayarlarda daha büyük tehlike arz ediyor. media 6366

Komutla sistemi hackleme

Açık, jet veritabanı motorunda bulundu. Sıfırıncı gün zafiyetinin büyük sorunlar çıkarabileceği belirtiliyor. Bu açığı iyi bir antivirüs programıyla önlenebilir mi henüz bir bilgi gelmedi.

Tespit edilen açığı tetikleyen kodları GitHub’ ta yayınlandı. Paylaşımı yapan Leon, Trend Micro’ nun resmi hesabında paylaştı. Bu paylaşıma rağmen Microsoft hala bir güvenlik yamasını yayınlamadı. 

Windows Eylül güncellemesinde yer almayan açık yaması neden hale görmezden geliniyor anlamış değiliz. Bildikleri ne var! Resmi bir açıklama dahi yapmayan Microsoft, bakalım gelecek ay her hangi bir güncellemede yer verecek mi?

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir