Üzgünüz TikTok için uygun değilsiniz çözümü

Yeni hesap açarken “Üzgünüz TikTok için uygun değilsiniz… yine de bize uğradığınız için teşekkürler” hatası ve çözümünde ne yapacağınızı bir kaç öneri ile anlatmak istiyoruz. Buradaki içerik diğer konulardakinden biraz farklı olacak. Ne yapmanız gerektiğini anlatan videolarda yaşınızı değiştirip hesap açmanız gösteriliyor. Bizim konumuz bunun dışında yaşı uygun olmasına rağmen hesap açamıyorum diyenleri de ilgilendiriyor.

teknik destek

Uyarı alanların bir çoğunun yaşı küçük olmasından dolayı böyle bir mesaj almakta.

Çin’ de devlet 14 yaşından küçükler için yeni bir sınırlama getirdi. Gerçek bilgileriyle açılmış hesaplarda kullanım saatleri sabah 6′ dan akşam 10′ a kadar belirlendi. Belli bir yaş grubunda olanların sosyal medyadan olumsuz etkilenmemesi adına Çin versiyonu şeklinde olan “Douyin” sözleşmesine eklendi. Yaş sınırı yok lakin 18 yaş ve altı için özel bir yasal versiyon kullanım şartı getirildi.

TikTok için uygun değilsiniz ne demek?

Hesap açarken uygun değilsiniz hatası alanlar çoğunlukla yaşı tutmadığından bu uyarıyı almakta. Birde mevcut yaşını değiştirirken alabilir. Birde canlı yayın yaparken yaşı tutmayan kullanıcı TikTok üzerinden bu işlemleri yapamaz. TikTok üzerinden canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların en az 16 yaşında olması gerekir. Bunun dışında bir kullanıcının canlı yayın açması için en az 1000 takipçiye ulaşması gerekir.

Yaşımı düzelttim ama hala aynı sorun karşıma çıkıyor diyen varsa, sistem sizi şüpheli görmesinden veya yaşınızdan emin olmadığından bunu yapabilir.

TikTok üzerinden yaşı tutmayan bir kullanıcı canlı yayın açmaya çalışırsa geçici bir yasaklama gerçekleştirilir. Fakat bu işlemi yapmak isteyen kullanıcıların çoğunluğunda yaşı tutmaktadır. Bu sebeple herhangi sıkıntı çıkmamaktadır.

Fakat bazı kullanıcıların yaşının tutmasına rağmen, canlı yayın açmaya çalışırken  ‘yayın yaşı tutmuyor’ bildirimi almaktadır. Bunun ise birden fazla sebebi olabilir. Tiktok yaşı tutmayan kullanıcı çözümü ise elbette vardır.

Üzgünüz TikTok için uygun değilsiniz çözümü
TikTok için uygun değilsiniz ne demek

TikTok yaşı tutmayan kullanıcı sebepleri

 • Yeni hesap açarken girilen doğum tarihinin yaş sınırına takılması.
 • Açık olan hesabın doğum tarihinin değiştirilmesi.
 • Yaşı küçük şikayetinde bulunanların olması.
 • Sistem arızalarının yaşanması.
 • Çok sık yaş değiştirilmesi durumlarında çıkabilir.
 • Şüpheli görülen hesapların inceleme talebi ile doğrulama istenilmesi.

TikTok canlı yayın engeli kalıcı olarak alan bir kişiye TikTok tarafından daha önceki yayınları esnasında uyarı gelmesi muhtemeldir. Kalıcı olarak engel yiyen bir kullanıcı tarafından uyarılar dikkate alınmadığı için hesap devre dışı bırakılmıştır. Kişi haklılığını ispat ettiği taktirde hesabını geri alabilmekte ve yayın engelinden kurtulmaktadır.

16 yaşından küçük çocukların yayın yapması yasaktır. Kişi kendi yaşını büyütüp canlı yayın esnasında durumunun anlaşılması ile TikTok tarafından canlı yayın engeli ile karşılaşmaktadır. Düşük izlenme sayılarını alan yayınlar ve yayın esnasında kural ihlallerinin yapılması da kişilerin canlı yayın engeli almalarına neden olan faktörlerden birkaçıdır.

TikTok için uygun değilsiniz çözümü

Bu aksaklığı çözüme kavuşturmak için kullanıcı yaşını düzeltip tekrar denemesi gerekiyor. Aşağıdakiler yapılmasına rağmen hata devam ederse açıklayıcı bir yazı ile ağa destek talebi gönderilmesi gerekir. İncelemeye alındığında uygun görülürse kendi kendine hesabın kısıtlaması kaldırılacaktır.

 • Doğum tarihini tarayıcı üzerinden değiştirmeye çalışınız.
 • Çok sık yaşınızı değiştiriyorsanız belki gün içerisinde bir yasaklama uygulanmış olabilir.
 • Çok sayıda şikayet edilen hesaplarda görülebilir. İtiraz talebi oluşturulabilir. Ya da kimlik doğrulamanın talep edilmesi mümkün.
 • Başka telefondan ve internet bağlantısından test edilmesi şart. Belki onların engellendiği sebebiyle bu şekilde uyarı çıkmaya devam ediyor.
 • Uygulamadaki sürümle alakalı olduğundan kaldırıp eski olan bir sürümü kullanarak denenmesi gerekebilir.
 • Şüpheli herhangi durumlarda gün boyu hesabınızı kullanmamanızı öneriyoruz. Sistemden yapılan bir şeyse bir ihtimal kendiliğinden düzelecektir.
 • Hesabınızın türünü değiştirebilirsiniz. Ayarlardan hesabınızı işletme olarak değiştirip test edip duruma göre eskisine dönersiniz.
 • Ceza almış olma olasılığı için bilgisayarınızdan eğer hesabınıza girebiliyorsanız, profil alanında hakkınızda yazılı olanı değiştirmeye çalışınız. Kaydetme sırasında hata çıkarsa sistem ya da yaptırım aklınıza gelebilir. Bu kullanılacak bazı alanların kısıtlanması durumudur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.