Uzun Dayanan Batarya Süresi!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Hangimiz son model akıllı telefonunu gün boyu aktif olarak kullanıp hem de pilinin halen yarılanmamış olduğunu görmek istemez. Evet bahsettiğim şey bir gün yoğun kullanımdan sonra da telefonumuzun pilinin bitmemesi…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son model akıllı telefonlarda kullanılan Super Amoled ekran, Retina ekran ya da çözünürlüğü 4k lara varan ekran tipleri pil ömrünün en büyük belalısı ayrıca artık IOS’u da fetheden Widgetlar da sürekli eş zamanla özelliği ile pil ömrünün hızlı tükenmesine neden oluyor. Bu nedenle üreticiler  daha büyük Mah değerlerine sahip pil üretmeye çalışıyorlar fakat aynı zamanda taşınabilirliği ve ergonomiyi de düşünmek durumunda olduklarından telefonlar için pil teknolojisinin değişmesinden başka çözüm akla gelmiyor..

Özellikle IOS 8 ile birlikte telefonlarını yeni sürüme yükselten kullanıcıların hemen hepsinden pil ömründe ciddi azalmalar olduğu yönünde şikayetler geldi. Iphone 6 ve 6 Plus’ın pil özelliklerini incelediğimizde ise en azından IOS 8 ile mücadele edebilecek bir performans görüyoruz. Tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

Phonedog’tan Even Sellect’in haberine göre 2 gün standby da ve toplam 9 saatlik aralıksız kullanım neticesinde pilinin uyarı vermesi Sellect’i çok heyecanlandırmış ve sonunda aradığı Iphone’u bulduğunu söylüyor.

Bizler henüz iPhone 6 veya Plus’ı test edemedik ama tüketime sunulduğunda yapılacak testleri sizlerle paylaşmaktan keyif alacağız…183475-image_iPhone_battery_life

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak