Ve Lexus, Su Üzerinde Dahi Giden Gerçek Uçan Kaykay Üretti!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Ve sonunda Geleceğe Dönüş filminin ikinci serisinde Martin’in kıskandırarak kullandığı, havuzun üzerinden dahi “kayabildiği” uçan kaykayı artık rüyalarımızda değil, gerçek hayatta da kullanabileceğiz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kısa süre önce de bilgiler ışığında haberini paylaştığımız, teknoloji ve bilimde devrim niteliğinde olan o an geldi ve çattı. Lexus, su üzerinde dahi gidebilen, sıvı nitrojen, süper iletkenler ve doğal mıknatıslar yardımıyla geliştirilen gerçek uçan kaykay üretti.

Geleceğe Dönüş filminin ikinci serisinde 2015 yılına giden Martin’in kullandığı uçan kaykay, şimdi gerçekten de 2015 yılında keşfedilmiş oldu. Aşağıda Lexus Uçan KayKay (Hoverboard) tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

ZwSwZ2Y0Ops” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Videoda taş zeminden su yüzeyine geçiş sırasında hiç bir farklılık hissettirmediği görülen uçan kaykay, ne zaman bir kullanıcılarla buluşacak merak konusu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Lexus Uçan KayKay‘ın nasıl üretildiğini anlatan harika videoyu da izlemeyi unutmayın.

q_BYvUlDviM” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak