Ve Oluyor! Google Kendi Akıllı Telefonunu Üretecek!

media 12473

Mobil cihaz pazarının en çok kullanılan işletim sistemi olan Android’i geliştiren Google, şimdi de kendine ait akıllı telefon modelini üretmeye hazırlanıyor.

Andronova

Sadece bir arama motoru olarak hayatına başlayıp, tabiri caizse el atmadığı iş kalmayan ve şimdilerde Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından olan Google, başta en büyük rakiplerinden Apple olmak üzere, bir çok rakibini endişelendirecek bir hamleye hazırlanıyor.

Android ile sektörün %80’inden fazlasına hakim olan teknoloji devi, hali hazırda Nexus projesi üzerinden kendi akıllı telefonlarını satıyordu. Ancak bu Nexus telefonlarını başka üreticilere yaptırıyor ve dolayısıyla da tüm kontrole sahip olamıyordu.

Tüm söylentiler, Google‘ın artık kendi yongalarını üretmek istediğiyle başladı. Google, bu konuda o kadar ciddi ki, bu işe oldukça önemli miktarda yatırımlar yapmaya başlamış bile.

akilli-telefon

Android‘in gücünü kimse inkar edemez, lakin Google bu gücün şuanda başka firmaların ürettiği akıllı telefon modellerine muhtaç olduğunu da oldukça iyi biliyor. Ayrıca, kendi akıllı telefonunu üretmenin, Android telefon üreticileri tarafından nasıl karşılanacağı da önemli bir soru olabilir.

Diğer taraftan OEM akıllı telefon üreticilerinin ürettiği modellerde kullanılan donanımlar, Andorid’in aslında yapabileceğinden daha düşük seviyelere hitap ediyor ve Google, mobil pazardaki en büyük rakibi Apple‘a karşı daha sağlam bir oyun kurmak istiyor. Bu sebeple kendi Android yongalarını geliştirmeye başlayan teknoloji devi, tamamen kendi üretimi olacak olan akıllı telefon modelleriyle, Android işletim sisteminin tüm özelliklerini kullanıcılara kullandırmanın yanı sıra, Apple’ın Android’e karşı en büyük avantajlarından olan ve kullanıcıların da en büyük belası olan güncelleme konusunda devrim yapabilecek.

Google bugün akıllı telefonunu çıkarsa, eğer donanım ve tasarım olarak başarılı da olursa, milyonlarca satacağı şüphesiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın