ve Tim Cook Açıkladı “Büyük Şeyler Üzerinde Çalışıyoruz”!!!

blank

Apple ve dünyanın en büyük GSM operatörü China Mobile yeni nesil iPhone 5S ve 5C’yi operatör üzerinden satışı için uzun zamandır çalışıyorlardı. Apple bu pazara çok büyük bir önem veriyor ama Çin’li üreticilerin yaptığı akıl almaz telefonlar karşısında öncelikle fiyat konusunda daha sonrada donanım konusunda pazar girmekte zorluk çekiyor.

teknik destek

Çinli kullanıcılar tuhaf bir biçimde donanıma inanılmaz öncelik veriyorlar. Dünya devi teknoloji firmalarının adını bile etmedikleri Snapdragon 800’ün yeni versiyonları performans canavarı MSM8974AB ve MSM8974AC‘li telefonlar Çin pazarında bulunabilirken halen S4 Proların ve Snapdragon 600’lü telefonların satılması oldukça güç oluyor. Çin pazarında başarılı olmak içinse öncelikle çift hatlı telefonlar yapabiliyor olmak gerekiyor. Neredeyse tüm büyük üreticilerin amiral gemilerini Çin’de satmak için çift hatlı versiyonlarını yapmak zorunda kaldıklarını geçtiğimiz yıllarda hep birlikte şahit olduk.

Çin pazarı gerçekten enteresan bir pazar ve Apple tüm dünyada rekorlar kırarken Çin’de ön sipariş konusunda biraz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bunun haberini dün sizlerle paylaşmıştık. Apple CEO’su Tim Cook ve China Mobile CEO’su Xi Guohua yaptıkları basın toplantısı ile bu gün itibariyle iPhone 5S ve iPhone 5C satışlarının China Mobile üzerinden satışa sunulduğunu açıkladılar ve imzaladıkları iPhone’ları da satışa sundular. Bu güzel etkinliği satış rakamlarına nasıl etki edeceğini ileriki günlerde heb birlikte göreceğiz.

Bu basın toplantısında Bloomberg’ten bir gazeteci Tim Cook’a iPhone 6 için daha büyük ekran gelecek mi ve esnek ekranlar hakkında ne düşünüyorsunuz gibi sorular sorarak ağzından laf almaya çalıştıysa da Tim Cook şunları söyledi;

Tim Cook

“Biz gelecek için asla konuşmuyoruz ve bir ürün tanıtıldığı andaki reaksiyona büyük önem veriyoruz. Şunu söyleyebilirim ki biz büyük şeyler üzerinde çalışıyoruz”. (burada Tim Cook büyük olarak “great” kelimesini kullanıyor; bunu mükemmel olarakta çevirebilirsiniz ama anlatış şeklinin ve vücut dilinin büyük demek istediği konusunda genel bir kanı var).

Her ne denirse densin yeni nesil iPhone 6’nın daha büyük ekranlı olacağına artık kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!