Vestel Venus V3 5010 telefondan WiFi ye bağlanamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android cep telefonda kablosuz internet bağlantı sorunu yaşıyorum bağlantı yapılamadı, bağlantı yapılamıyor, bağlantı sonlandırıldı ve Wi-Fi ağı güvenlik sebebiyle sonlandırdı çözümü nedir?

Ad imageAd image

Vestel Android telefonlarda kablosuz internet bağlantı sorunları için çözüm önerileri! Wi-Fi bağlantı hatası ağa bağlanılamıyor. Bağlantı sonlandırıldı. İnternet bağlantısı yok proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış hatası! İnternet bağlantısı bir süre sonra kesiliyor çözümü nedir?

Ülkemizde cep telefon sektör olarak geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Her geçen gün yeni markalar ve modeller piyasaya girmektedir. İşte o markalardn biri olan ve yerli üretim oranı yüksek olan bir telefon modelinde yaşanan sorunu bu makalemizde anlatacağız.  V

estel telefonda kablosuz bağlantı sorunu Vestel Venus V3 5010 model ve sorun wifi internet bağlantısı sorununu nasıl çözeceğiniz aşağıdaki başlık altında bulabilirsiniz. Mobil cihazlarda internet bağlantısı olmadığı zaman özellikleini tam olarak kullanamayabilirsiniz. Akıllı telefonların özelliği bilgisayarda yaptığınız bir çok işlemi içerisinde barındırmasıdır. Email, e-postaları okumak, alışveriş yapmak, banka işlemleri gibi internet gerektiren işlemlerinizi ve bir çoğunu mobil cihazlarda yapabilirsiniz. Tabiki cihazınızda internet bağlantuı sorununun bulunmaması lazımdır.

Android telefonda WiFi bağlanamıyorum çözümü

Ad imageAd image

Vestel Venus V3 5010 telefondan WiFi ye bağlanamıyorum

Vestel Venus V3 5010  model telefonda internete wifiye bağlanamıyorsanız aşağıdaki çözüm önerilerini kullanınız; En basit olanından başlayalım bulunduğunuz yerde alanda wifi bağlantısı bulunması gerekmektedir. Eğer bulunmuyorsa wi-fi olduğunu düşündüğünüz bir yerde tekarardan bağlantı sağlayınız.

Yukarıdaki işlemin ardından wi-fi bağlantısı bulduktan sonra  Vestel Venus V3 5010 telefon modelinde bağlanabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz; İlk önce telefonunuzun ana ekranında parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru çekiniz. Karşınıza çıkan ekrandan “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen seçeneklerden “Ağlar” yazısına basınız. Ağlar bölümünde yer alan Kablusuz seçeneğiniz seçiniz.  

Karşınıza bulunduğunuz bölgede yer alan wifi bağlantıları çıkacaktır. Girmek istediğiniz wifi bağlantısını seçiniz. Seçtiğiniz wi-fi bağlantısının şifresini girdikten sonra internette gezebilirsiniz. Şifre değiştirildi ise eski şifre ile daha önce bağlantı yapıldıysa ağı unut seçeneğini denemeniz gerekir. Modem arayüzünden kanal ayarını 6 ya da 11 yapınız. Modem arayüzünde yer alan şifreleme tipini WPA – PSK veya alternatifleri deneyiniz.  Başka cihazlarda da aynı sorun varsa modemi resetleyiniz.


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 18:18

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe