Vestel Venüs V3 5020 internet ayarları

media 10149

Vestel Venüs V3 5020 telefon modelinde internet bağlantı ayarları. 3G – 4.5G turkcell vodafone türk telekom internet ayarları nasıl yapılır? APN MMS Android ayarları!

teknik destek

Ülkemizde yerli semayeye ait mobil cihazlar üreten firmalardan biride Vesteldir. Vestel elektronik eşya grurubunda özellikle beyaz eşya ve televizyon üretiminde dünyada ve ülkemizde iyi bir konuma sahiptir. Firma dünyada artan mobil cihaz trendine ayak uydurmak ve bu mobil cihaz satışı pastasından yerli bir sermaye olarak pay almak üzere Venüs markası ile mobil telefonlar üretmeye başladı.

Telefonlarında fiyat aralığı ve donanımsal özellikleri açısından bakıldığında emsalleri ile aynı katitede olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca terli üretim olmasından dolayı yazılım ve parça açısından da diğer bilindik markaların bir adım önünde bulunmaktadır. Bizce venüs markasının en güzel tarafı ise ülkemizde her ilde hatta büyük ilçelerde bulunan vestel servis ağının bu telefonlara servis hizmeti sunmasıdır. Bundan dolayı diğer modellerin bir daha önünde olduğunu söyleyebiliriz.Bu girişimizden sonra Vestel Venüs V3 5020 markası telefonda internet bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını  aşağıdaki başlık altında anlatmaya başlayalım. 

Vestel Venüs V3 internet ayarları

Vestel Venüs V3 5020 modelinde internet bağlantı ayarlarını resimli olarak anlatacağız. İlk önce her zaman yaptığımız gibi telefonunuzdaki uygulamalar bölümüne ulaşmanız gerekmektedir. Aşağıdaki venüs ekranında görünen kırmızı kutucuğa tıklayınız.

Vestel Venüs V3 internet ayarları nasıl yapılır

Vestel Venüs V3 5020 internet ayarları

Yukarıdaki uygulamalar simgesine tıkladığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi Vestel Venüs V3 5020 modelinde yüklü olan bütün uygulamalar karşınıza çıkacaktır. Bu uygulamalar içerisinde yer alan çark şeklinde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.

Vestel Venüs internet ayarları

Ayarlar bölümünde telefonunuzdaki ayarları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ayarlar bölümü bir kaç sekmeden oluşmaktadır. Ağlar, cihazlar gibi…. Bu sekmelerden internet bağlantı ayarlarını yapabileceğiniz Ağlar sekmesine tıklayınız. Ağlar sekmesinin altında ise ağ ayarlarından “Diğer” yazısına tıklayınız.

Vestel Venüs V3 internet ayarları

Ağ ayarları içerisinde Diğer başlığına tıkladığınızda aşağıdaki resimde görünen ekrana ulaşacaksınız. Bu ekranda yine bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneklerden “Hücresel Ağlar” yazısına tıklayınız.

Vestel internet ayarları

Hücresel ağlar başlığı altında ise internet bağlantı ayarlarına başlayacağınız Erişim noktası adları başlığına tıklayınız.

Vestel Venüs Türk telekom internet ayarları nasıl yapılır

Erişim noktası adlarına tıkladığınızda ise aşağıdaki resimi göreceksiniz. Burada erişim noktasını düzenlemek için yapmanız gereken sağ üst köşede yer alan + işaretine tıklayınız.

Vestel Venüs V3 vodafone internet ayarları

Açılan bölümde ise kullandığınız cep telefonu hattına göre bilgiler gireceksiniz.Örnek olarak; Ad: Tukcell internet, APN: internet Apn türü: default, diğerlerini ise varsayılan olarak bırakınız.

Vestel apn internet ayarları

Yukarıdaki ayarların Vestel Venüs V3 5020 modelinde aktif olabilmesi için kaydetmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki gibi internet bağlantı ayarlarını girdikten sonra sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayarak açılan bölümden kaydet yazısına tıklayınız.

Vestel Venüs V3 turkcell internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 10:17

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın