Vestel, Yerli Üretim ve Tasarıma Sahip ilk Akıllı Telefonlarını IFA Berlin 2013’te Görücüye Çıkardı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ülkemizin önde gelen teknoloji şirketlerinden Vestel, uzun zamandan beri sürdüğü Ar-Ge çalışmalarında önemli bir mesafeyi geride bırakarak tasarım ve üretim aşaması tamamen ülkemizde gerçekleşecek akıllı telefonlarını halihazırda Berlin’de devam eden IFA Fuarı’nda teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu.

Andronova

İlk aşamada her bütçeye uygun şekilde ve 4.3-inç, 4.7-inç ve 5-inç olmak üzere farklı ekran boyutları şeklinde hazırlanan telefonların 2014’ün hemen başında ülkemizde satışa sunulacağı bildirildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: “Vestel akıllı telefon, göz alıcı tasarımı ve yüksek teknolojisiyle ileri teknolojiye sahip ürünler geliştirme ve üretmedeki iddiamızı gözler önüne seriyor. Elektronik konusundaki tecrübemiz sayesinde, devre şemalarına kadar üretimi kendi fabrikalarımızda yapıyoruz. Esnek yapımız ve elektronik pazarındaki deneyimimiz sayesinde akıllı cep telefonunda da başarılı olacağımıza inanıyorum. 5 inç’ten büyük ekranlı, Full HD çözünürlüklü, dört çekirdekli üst seviye telefonlar geliştirmeyi de hedefliyoruz.”

5-inç ekrana sahip telefon teknik özellikler noktasında en ileri özelliklere sahip ve telefon Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu’da satışa sunulacak. En iddialı telefonun teknik özellikler şu şekilde sıralanıyor;

*5-inç HD (1200 x 800) çözünürlüklü IPS ekran

*1.2GHz’de çalışan dört çekirdekli Qualcomm işlemci

*2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi

*Android 4.2 işletim sistemi

*12MP arka kamera, 2MP ön kamera

*Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, GPS

Akıllı telefon üretiminde teşvik için devlet ile görüşmeler halinde olan Vestel, mobil cihazlar için “yağlı güreş” oyunu hazırlamayı da düşünüyor.

media 16631

media 16632

media 16635

media 16636

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın