Video: Galaxy S3'ün USB Girişini Çok Amaçlı Kullanmak

banner186

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S3 sahip olduğu ve desteklediği bir sürü özelliği ile hemen her kullanıcının sahip olmak isteyeceği bir cihaz olmaya devam ediyor. Bu yazımız Galaxy S3 üzerinde bulunan mini usb girişine hangi donanımların takılabileceğ

Video: Galaxy S3'ün USB Girişini Çok Amaçlı Kullanmak

banner192

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S3 sahip olduğu ve desteklediği bir sürü özelliği ile hemen her kullanıcının sahip olmak isteyeceği bir cihaz olmaya devam ediyor. Bu yazımız Galaxy S3 üzerinde bulunan mini usb girişine hangi donanımların takılabileceği ve nasıl kullanabileceği hakkında olacak. Bunun, bir akıllı telefonda olabilecek oldukça etkileyici bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy S3 üzerinde bulunan mini usb girişine fare, klavye, flash bellek ve hard disk gibi donanımları takarak bu donanımları kullanabiliyoruz. Tüm bu donanımları takabilmek ve kullanabilmek için uygun bir USB OTG (on-the-go) kablosuna  sahip olmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Galaxy S2 veya Galaxy Note cihazına sahip olan kullanıcılar da bu özellikten faydalanabiliyor.

Öncelikle sağlam (çalışan) bir USB OTG kablosu temin ediyorsunuz. Kablonun bir tarafı micro usb girişine sahip iken diğer tarafı normal usb girişine sahiptir. Örneğin flash bellek kullanacaksanız, flash belleği ara kablomuzun uygun usb girişine takıyoruz, daha sonra bu kablonun diğer ucunu ise (micro usb tarafı) telefona takıyoruz ve telefon otomatik olarak flash bellek içeriğini bize açıyor.

Belirtilen özelliklerin hergün kullanılacak türden olduğunu söylemek şüphesiz çok doğru olmayacaktır. Ancak cihazınızın kullanabileceğiniz tüm özelliklerini bilmenizin faydası olacaktır, olur da ihtiyaç duyacağınız günler olabilir. Bu ek donanımlar içerisinde en çok başvurulacak olan donanımın flash bellek olduğunu söylersek yanılmış olmayız diye düşünüyorum.

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyerek nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Eğer başarılı olamadıysanız veya herhangi başka bir sorunla karşılaşırsanız konu altındaki yorumlardan sorabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca deyenimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak: androidcentral.com

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Can - 6 yıl önce
Yazınızda adı geçmiyor ama bu sanırım Galaxy Nexus'ta da sorunsuz çalışır değil mi?
Misafir Avatar
Ramazan MEN - 6 yıl önce
Evet Galaxy Nexus'ta da usb otg kablosu yardımıyla çalıştırılabiliyor.
Avatar
murat - 6 yıl önce
Ben bu soylediginiz şekilde teli kullanıyorum zaten benim kafamdaki soru telefonu tv ye bagladigimda ayni anda nasıl kablosuz klavye mause kullanacagim zira tekbir çıkış var telde eski telefonum xperia s te tv çıkışı ayrıydı ve usb cikisinada klavye bagliyordum
Misafir Avatar
Ramazan MEN - 6 yıl önce
Bunu ancak çoklu usb girişli bir otg kablosu var ise yapabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla bu şekilde satılan yok, ancak sonradan ek yapılabiliyor (yani siz +1 uç daha takarsınız). Ayrıca usb çoklayıcı ile olup olmadığını deneyebilirsiniz.
Avatar
yusa - 6 yıl önce
peki bu kabloyu nereden ve hangi fiyata bulabiliriz bir bilgi verebilir misiniz?
Misafir Avatar
Ramazan MEN - 6 yıl önce
''Samsung usb otg kablo'' diye araştırırsanız (google v.b. siteden) gerekli sonuçlara ulaşırsınız. Fiyatı 15-20 tl civarı olsa gerek.
Avatar
brk - 6 yıl önce
bunu yapmak için kablodan başka birşeye ihtiyaç varmı çünkü n900(maemo) da bunu yapmak kolay birşey değildi
Misafir Avatar
Ramazan MEN - 6 yıl önce
Belirtilen cihazlar için sadece kablo olması yeterlidir.
Avatar
brk - 6 yıl önce
ben n900 de kullanmak için ubuntu kurmuştum o yüzden soruyorum
Avatar
tolga - 6 yıl önce
ben de bu uygulamanın ne işe yaradığını anladım , ama hangi siteler için yapabiliriz , istediğimiz siteyi mesela bu sitenin haberlerinl de flipboardan dergi gibl okuyabilir miyiz?
Avatar
Doruk - 6 yıl önce
tek kelimeyle mükemmel
Avatar
mustafa - 6 yıl önce
Usb coklayici baglayip birden fazla cihaz baglayabilirmiyiz mesela klavye mause ve usb bellek gibi.
Avatar
mehmet - 6 yıl önce
ben flash bellek bağladım gördü ama açmadı niye telefonum galaxy s2
Misafir Avatar
Ramazan MEN - 6 yıl önce
Cihazınızda 'dosyalarım' kısmını kontrol ettiniz mi? Usb depolama klasörü var mı diye bir bakın isterseniz. Bir de flash belleğinizin dosya sisteminin FAT olduğundan emin olun, çünkü flash belleğiniz NTFS dosya sisteminde ise telefonda açılmaz(flash belleği bilgisara takıp bu sürücünün özellikler kısmından bunu kontrol edebilrsiniz).
Bunu aşmak için flash belleğinizi FAT dosya sistemi seçili olarak biçimlendirmeyi denemelisiniz.
Avatar
Ahmet - 6 yıl önce
Bu özellik acaba Galaxy R cihazdada kullanılabilirmi?
Misafir Avatar
Ramazan MEN - 6 yıl önce
Evet kullanılabilir.
Avatar
kaankarcı - 6 yıl önce
Ben simdi galaxy s3 alıcam da bu kablo telefonla bırlıkte mı verılıyo yoksa bız ayrıyetten mı bulucaz. Eger kendımız bulucaksak nerden alabılırız?