Video Kaydetme Özelliğine Kavuşan Instagram, İlk Günde Rekor Denilecek Bir Sayıya Ulaştı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Mobil dünyasının en popüler uygulamalarından biri olarak gösterilen Instagram kısa süre önce güncellenirken, kullanıcılar yeni güncelleme kapsamında artık video çekimlerini de platformda sergileyebilecek. Twitter’ın sahip olduğu ve altı saniyelik videolar kaydetmeye olanak sağlayan Vine’ın Android kullanıcılarına sunulmasıyla birlikte Facebook’ta 1 milyar dolar ücret ödeyerek satın aldığı Instagram’a video kaydetme seçeneğini getirdi.

Vine’da yer alan özelliklere nazaran daha gelişmiş detaylar sunan Instagram, kullanıcıların 15 saniye videolar oluşturmalarına olanak sağlıyor. Üstelik söz konusu videolar tıpkı fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi filtrelenebiliyor ve istenmeyen sahneler videodan çıkarılabiliyor. Tüketiciler tarafından büyük ilgi ile karşılaşan yenilik ilk günde rekor denilebilecek bir sayıya ulaştı.

24 saat içerisinde 5 milyon video yayınlanırken, dakikada 40 saat video yüklendi. Kullanıcıların en yüksek video yüklediği zaman dilimi ise Perşembe gecesi (ülkemizde cuma sabahı) Miami Heat ve San Antonio  Spurs NBA finallerinin yedinci maçında gerçekleşti. Sadece Play Store’da 100 milyondan daha fazla indirilen uygulamanın önümüzdeki günlerde yeni rekorlar kırması bekleniyor.

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir