LG G2’nin Tasarım Hikayesi Yayınlanırken, Satış Beklentileri de Açıklandı [video]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

2012 yılının ikinci yarısında L serisi modeller ve Optimus G ile akıllı telefon platformunda bir çıkış süreci başlatan LG, 2013 yılına gelindiğinde benzer segmentte yeni ürünlerle bir kez daha tüketicilerin karşısına çıktı. Geçtiğimiz haftalarda resmi duyurusu gerçekleşen LG G2 ise Güney Koreli üreticinin bir numaralı telefonu olmayı başardı.

Üstelik telefon sahip olduğu tasarım ve donanım özellikleri mobil dünyasında birçok kesimin takdirini kazandı. LG, G2 için belirlediği agresif fiyatlandırma (16GB versiyonu 1.600 lira) ile kayda değer bir satış başarısının kapılarını ardına kadar aralıyor.

Üreticilerin amiral gemi modellerinde gelenek haline getirdiği tasarım hikayesi videolarının yayınlanması LG G2 cephesinde de yaşandı. Güney Koreli üretici arka bölüme yerleştirdiği fiziksel butonlarla yenilikçi bir tasarım anlayışı geliştirirken, boyutu büyütmeden ekranın büyümesi de yine tasarımın öne çıkan detaylarından. Burada önemli ayrıntı ekranın büyümesi değil, telefon boyutları büyümeden ekranın 5.2-inç seviyesine çıkarılması şeklinde gösteriliyor. Ayrıca telefonda ekran çerçeveleri minimum seviyeye indirilmesi de kullanıcıların beğenisini kazanan detaylar arasında. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

-AWukVK2Fnw” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Genel anlamda beğeni kazanan bir tasarım ve göz dolduran donanım özelliklerinin bir araya gelmesiyle oluşan G2 için LG’nin ilk defa resmi kanallar aracılığıyla bir hedef belirlediğini görüyoruz. LG Tayvan yaptığı açıklamada dünya genelinde 10 milyon G2 satışı hedeflediklerini iletti. Tayvan’da ise hedef ayda 20.000 adet.

Halihazırda akıllı telefon platformunun %5’lik dilimini elinde bulunduran LG’nin söz konusu rakamı %10 seviyelerine yükseltmek istediği görülüyor. LG G2 için konulan 10 milyonluk rakam makul düzeyde ve fiyatlandırmaya bakıldığında telefonun LG tarafında satış rekorları kırması olağan görünüyor. Ancak pazar hedefinde yükseltme için daha agresif pazarlama kampanyaları gerekecektir.

ilgili>> TalkAndroid, GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir