Video: Samsung I9300 Galaxy S III Kutu İçeriği ve İlk İzlenimler!

Video: Samsung I9300 Galaxy S III Kutu İçeriği ve İlk İzlenimler!
müşteri hizmetleri

GSMArena, teknoloji dünyasını uzun süre meşgul eden I9300 Galaxy S III için ilk izlenim görüntülerini yayınladı. Samsung'un amiral gemisine eşlik edecek kutunun içeriği de ortaya çıkmış oldu.

Corning'in yeni Gorilla Glass 2 ürünü tarafından korunan Galaxy S3, 4.8 inçlik HD 1280 x 720 piksel çözünürlüklü bir Super AMOLED ekranla donatılmış. Ekranda, PenTile ve RGB dizilimi karma kullanılarak hem görüntü kalitesi arttırılmış hem de enerji tüketimi minimuma indirilmiş.

300DPI'da PenTile ya da RGB arasındaki farkın kullanıcı tarafından anlaşılması neredeyse imkansız. Kalitenin üst düzey olacağından şüpheniz olmasın. Siyah renkte sıfır güç tüketen ve koyu renkleri en gerçekçi sergileyen Super AMOLED ekranın bu konuda henüz rakibi yok.

Güney Koreli üretici, amiral gemisinde yine plastik materyale yer verdi ve bir kısım tüketicileri hayal kırıklığına uğrattı. Fakat Hyperglaze olarak adlandırılan yeni bir üretim yöntemi sayesinde cihaz sıradan plastik gibi ucuz görünüm ve his vermeyecek. Elinizde ve cebinizde taşıması gayet rahat olacak, üst düzey bir akıllı telefon olduğunu hissettirecek.

2100 mAh'lik pili sebebiyle ağırlığı 133 grama ulaşan ve Galaxy S II'den 0.1 mm daha kalın olan I9300'ün arka bölümünde herhangi bir çıkıntı bulunmuyor. Ayrıca geçtiğimiz dönemlerde Apple'ın başlattığı patent savaşının Samsung'u tasarım konusunda etkilediğini gözlemliyoruz. Yuvarlak kenarlar ve tam düz olmayan yan kısımlar Galaxy S3'ü tasarım kopyalama iddialarından uzak tutmak için tercih edilmiş.

Cihaza güç veren 1.4GHz hızındaki dört ARM Cortex-A9 işlemci ve Mali-400MP GPU'lu Exynos 4412 çipset, şimdilik Samsung'un en iyi yongası konumunda. Fakat önümüzdeki aylarda tüketiciyle buluşması beklenen Cortex-A15'in gelişiyle tahtından edilecek.

Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ve TouchWiz Nature UX kullanıcı arayüzü, GSMArena'yı epeyi etkilemiş. Videoda da farkedeceğiniz üzere animasyonlar artmış, fakat arayüz hızında düşüş yaşanmamış, aksine çok daha stabil kullanım sağlıyor.

Sesli komut servisi S Voice, telefonu kulağınıza götürdüğünüzde ekranda görüntülenen kişinin otomatik aranması, cihaza baktığınızda ekranın uyanık tutulması, akıllı uyarı özelliği, S Beam, aynı ekranda hem video izleyip hem de ikinci bir işlem yapabilme ve yenilenen el hareketleri ile Galaxy S3'ün gerçekten akıllı bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Kutu içeriğinin sergilendiği ve ilk izlenimlerin yer aldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[gallery link="file" columns="2" orderby="title"]

Kaynak: GSMArena