Vodafone K3715 Vodem Windows Modem Kurulumu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Vodafone K3715 Vodem Windows modem kurulumu ve ayarları bu yazıda.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Vodem, Vodafone firmasının abonelerine vermiş olduğu mobil internet kullanımı sağladıkları taşınabilir modeme verdikleri isimdir.

Vodafone K3715 Vodem Kurulumu

İlk olarak vodem modemi kullanabilmeniz için vodafone firmanızın sizlere vermiş olduğu sim kartı modeme takmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki resimde göründüğü gibi modemin arka yüzünde bulunan kapağı parmağınızla aşağı çekerek çıkartınız. Açılan bölümde yer alan sim kart yuvasına internet kullanımı yapacağınız sim kartı takınız. Daha sonra tekrardan aynı şekilde kapağı bu sefer parmağınızla yukarı iterek kapatınız.

Vodafone K3715 Vodem kurulumu
Vodafone K3715 Vodem Kurulumu

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra vodemi bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Vodefone firması Vodafone K3715 modelinde usb girişini gizlemiştir. Bunun için modemi aşağıdaki gibi kendinize çeviriniz. Daha sonra yan tarafta resimde göründüğü gibi düğmeyi yukarı doğru iterek usb giriş alanının açılmasını sağlayınız. Açılan usb giriş bölümü ile bilgisayara bağlantı yapınız.

Vodafone K3715 Vodem windows sürüm kurulumu
Vodafone K3715 Vodem Kurulumu Ayarları

Bu ön hazırlığın ardından vodem kurulumuna geçebiliriz. Vodemi bilgisayarınıza taktıktan sonra modem içerisindeki yazılım otomatik olarak kuruluma başlayacaktır.  Bu aşamada vodem kurulumunu kendisi yapacaktır. Kurulum bittikten sonra aşağıdaki resimde göründüğü gibi lisans sözleşmesi karşınıza gelecektir. Bu ekranda mavi kutucuk içerisine aldığımız “Lisans Sözleşmesindeki koşulları kabul ediyorum” seçeneğini seçiniz. Bu seçiminizin ardından sayfanın altında yer alan ve kırmızı kutucuk içerisine aldığımız Bitir yazısına basınız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Lisans sözleşmesinin ardından karşınıza gelecek ekran resmi aşağıdadır. Bu ekranda vodemi kullanabilmeniz için sim kartınıza tanımladığınız PIN kodunu giriniz. PIN ekranı kırmızı kutucuk içerisinde aşağıda görünmektedir. Son olarak ise Tamam tuşuna basarak işlemi bitiriniz.

Vodafone K3715 modem kurulumu
Vodafone K3715 Vodem Kurulum Menüsü

Not: Modem ile işletim sistemi arasında uyumsuzluk varsa “Mobile Partner” programı ile sorunu aşabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak