Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir

media 1305

Vodefone modem şifre değiştirme değişmiyor diyerek yardım isteyenlerin çoğunun sorunu ya yaptığı işlemler ya da kullanılan bilgisayarda yaşadığı sorun.

Andronova

Vodafone modem şifre değikliği bazen müşteri hizmetlerinin aranması ile uzaktan yardımcı olunurken bazende modemin kendi destek bölümenün aranması önerilebiliyor. Buradaki dikkat edilmesi gereken garantinin devam edip etmediği olacak. Birde diğer durum ise hizmet alınan yerden işlem yapılacaksa o zamanda kullanılan modemin uzak kendileri tarafından işlem yapmayı destekleyen bir model olması. Değil ise sizi yönlendirecekler ve siz yapacaksınız. İşte burada yazımızdaki numara devreye giriyor. 

  • Modemin yazılım kısmına 192.168.1.1. yazarak Chrome ile giriyoruz ve giriş bilgilerine genelde her iki kısma da admin yazıyoruz. (Telekomdan hizmet alanlarda turktelekom olarak şifre girilebilir)
  • ADLS ayarları veya kurulum kısmı gelebilir.
  • Burada değiştirilecek şifre eğer internet hizmet şifresi ise kurulumdaki ADSL parola kısmı olacak. Yok modem içerisine giriş şifresinin değiştirilmesi isteniyorsa ayarlar veya bakım yazan kısımda bu bölüm yer alabilir. Ya da kablosuz şifre değişikliği yapılacaksa kablosuz ağ veya wlan kısmından SSID yazan yerden yapılacak.
  • Yazım tamama veya uygula ile onaylandığında çıkış yapıp tekrar yukarıdaki adresle giriş yapıp kontrol edilmesi gerekiyor.

İşlemlerde önemli hususlardan biri kullanılacak parolada Türkçe bir karakter kullanılmaması gerektiği. Birde bazı modemlerde boşluk sorun olarak karşınıza çıkabiliyor. Olurda girilen parolada yanlışlık varsa işlem yapılamıyorsa o zaman modemin resetlenmesiyle sorun ortadan kalkmış olacak. Tabi yukarıdaki işlemlerin tekrar yapılması gerekecek.

Şifre değişmiyor ise;

Kullanılan tarayıcının gizli sekmesiyle işlem yapınız. Olmuyorsa başka bir tarayıcı veya geçmişinin silinip sonra test edilmesi önerilir. Bazende modem fişinin çıkarılıp takılması ile problem giderilmiş oluyor. Eğer yazılımda problem önce reset atılır (Fabrika ayarlarının çevrilmesi) ve duruma göre varsa yazılım atılıp sonra denemesi sağlanır. 

Örnek bir modem görsel bilgisi HUAWEİ HG520c ve bu bazen Airties, ZTE veya Zyxel olabiliyor. İşlem ekranı değişebilir ama işlemlerin yapılış tarzı hep aynı olacaktır.

Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir

Vodafone modem şifre değiştirme


Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 05:04

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın