Vodafone Smart ultra 7 internete bağlanamıyorum

Android telefonda internete bağlanamıyorum. Vodafone Smart ultra 7 model telefonlarda yaşanan internet bağlantı sorununu bu haberimizde çözüme kavuşturmaya çalışacağız…

teknik destek

Mobil dünyası yeni model ve telefonlar ile gittikçe gelişmektedir. Artık hiç bilmediğiniz firmalar bile dünyada büyük satış rakamları yapan modeller üretmektedir. Bu firmaların yanı sıra kullandığınız GSM operatörleride artık kullanıcılarına telefon üretimi yapmaya başladılar. Şuan itibari ile ülkemizde gsm operatörü olarak bulunan turkcell, vodafone ve türk telekom bir çok telefon modeli ile piyasada yer almaya başlamışlardır.

Bu haberimizde bu gsm operatörlerinden biri olan vodafone  ait bir model olan smart ultra 7 modelinde internet bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını anlatacağız. Vodafone Smart ultra 7 internet bağlantısı olmuyor Aşağıdaki işlemlere başlamadan önce önemli bir not düşmemeiz gerekmektedir. Telefonunuz da sesli aramanın açık olması gerekmektedir.

Vodafone Smart ultra 7 internet bağlantı neden yapılamıyor?

Vodafone Smart ultra 7 internete bağlanamıyorum

Vodafone Smart ultra 7 internet bağlantı sorunu

Eğer telefonunuzdan sesli arama yapamıyorsanız akıllı telefonunuz ile internete bağlanamazsınız; Telefonunuzun üst ekranından aşağıya doğru parmağınız ile kaydırınız. Açılan ekrandan “Ayarlar” simgesine tıklayınız. Daha sonra açılan sekmelerden “Diğer” yazısını seçiniz. Diğer başlığının altında bulunan “Hücresel ağlar” yazısısnı seçiniz. Bu bölüm içerisinde yer alan Erişim noktasına tıklayınız. Açılan ekrandan yeni veri bağlantısını seçiniz. Daha “Ad” kısmını seçiniz. Kullandığınız GSM operatörünün adını yazınız. örnek olarak; Vodafone Internet gibi Daha sonra APN kısmına geçiniz. APN yerine internet yazıp tamam deyiniz. APN türünü default seçiniz. Kullandığınız hatta ait kodu giriniz Örnek olarak Vodafone ait “02” kodu gibi…

Yukarıdaki adımları denemenize rağmen hala internet bağlantısı olmuyorsa, operatörünüzü (Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom / Avea) arayarak internet hizmetinin açık olup olmadığınız kontrol ediniz. Alternatif olarak sim kartınızı başka bir cihazda deneyiniz.


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 17:34

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir