Web sitenize erişim yapılamadığında mesaj gelsin

media 6649

Sunucuya, hosting' e ve web sitesine erişim olmadığında bilgilendirme mesajı gelmesini ister misiniz? SMS mesajla ve maille erişim yok bilgisi için ücretsiz ve ücretli olan paketleri deneyin.

Andronova

Web siteleri sahip oldukları hosting üzerine yüklenilen dosyalara internet ağına bağlı tüm bilgisayarlardan erişim imkanı sağlamaktadır. Temel olarak internete sürekli bağlı bir bilgisayar üzerindeki bilgi, kaynak veriyi oluşturmaktadır. Kaynak veri ilgili web sitesinin adı girildiğinde karşıya çıkmaktadır. Sitenin içeriği belirli durumlarda ulaşılamaz olmaktadır. Bu konuda site yöneticisinin hizmet sağlayıcısına ulaşması önerilmektedir. Web sitesine erişim sağlanması konusunda yaşanan herhangi bir sıkıntı durumunda hosting sağlayıcı ile irtibata geçilmelidir. 

Erişim sorunlarında haberdar olabilmek de ayrı bir husustur. Web sitesine erişim sağlanmaması durumu fark edilmeyebilir. Bu durumu çözebilmek adına erişim sağlanmadığını haber veren sistemler mevcuttur. Bu sistemler mail ya da arama yoluyla olabildiği gibi mesaj ile de sağlanabilmektedir.

Web sitesine erişim olmadığında bilgilendirme mesajı

Web sitesine erişim yapılamadığında bilgi veren ücretsiz siteler: siteuptime.compingdom.com ve freewebmonitoring.com. Bu siteler hem ücretli hem ücretsiz yani bedava hizmet vermekte.

Sunucuya erişim olmadığında sms gönderme: Önerdiğimiz sitelerden en hızlı ve en kısa sürece bilgi mesajı gönderen siteuptime.com. İsterseniz üçüne de üye olup deneyebilirsiniz. Siteye erişim olmadığında ücretsiz bilgilendirme mesajı 30 dakikada bir gönderilir. İsterseniz ücretli paketlerden birini de kullanabilirsiniz. Ücretli olanlarda 3 dakikada bir mesaj gönderilmekte. Bedava olanda bilgilendirme e-posta ile yapılırken ücretli sürümlerde telefona SMS ve arama yoluyla bilgilendiriliyor. Ayrıya ücretli pakette birden çok site izlenebiliyor. Özellikle çoklu web sitesinde kullanacaksanız ve ücretsiz kullanmak istiyorsanız ya ayrı ayrı hesap açmanız gerekiyor. www.andronova.net

Web sitenize erişim yapılamadığında mesaj gelsinWeb sitesine erişim olmadığında bilgilendirme mesajısunucuya erişim olmadığında sms gönderme

Sunucuya erişim olmadığında mesaj gönderme

Web siteye erişim yok mesajı! Sunucuya erişim olmadığında mesaj gelmesi için yukarıdaki sitelere kayıt olduktan sonra kontrol panellerine girerek ilgili web sitesini ekleyiniz. Bazılarında kayıt sırasında ekleniyor. Sonrasında kaç dakikada bir bilgilendirme mesajını gelmesini istiyorsanız onu ayarlamanız yeterli. Bilgilendirme mesajı için iletişim mail adresi kayıttaki mail adresidir. Cep telefonu eklemek istiyorsanız ücretli olanı satın almanız gerekiyor.

Web sitesi nedir kısa bilgilendirme: Web sitesi temel olarak bir bilgisayardaki verinin tüm bilgisayarlardan ulaşılabilecek şekilde erişime sunulması ile sağlanır. İçerikler, görseller, yazılar içerebilen site kullanıcılarına ilgi alanlarında bilgiler sunar. Site dünyanın her noktasından erişilebilir ve her çeşit insan sınırsızca siteye girebilir.

Sunucuya erişim olmadığında mesaj gönderme

Web sitesine erişim neden sağlanamaz? Sunucuda aşırı sorgu oluşmuşsa, aşırı trafik varsa, sunucuya / hostinge veya siteye saldırı yapılıyorsa, yazılımsal sorun varsa ve donanımsal bir arıza oluşursa yukarıdaki sitelerden uyarı gelir. 

Web sitelerinin içerikleri temel olarak bir bilgisayar üzerindeki veriler olarak saklanır. O bilgisayar sürekli olarak erişim sağlanabilir durumdadır. Erişim sağlanmaması durumu o bilgisayar ya da o bilgisayarın internet ağı üzerindeki bir problemi gözler önüne sermektedir. Bu durumda sağlayıcılarla iletişime geçerek sorunu çözümlemek web site sahiplerinin yapabileceği en önemli hamle olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 18:23

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın