WhatsApp Alışveriş Butonu Çıkmıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp bu özelliği işletme hesapları kullanan şirketlere açtı. Yer alan firmalarda sohbet ekranına girildiğinde sağ üstte yer alıyor ve ürün satışı başlıyor.

Ad imageAd image

Alışveriş butonu WhatsApp Business hesaplarında aktif şekilde dünya genelinde kullanıma sunuldu ve kısa sürede çok sayıda şirketin bu özellikten yararlanması bekleniyor. 

Corona sebebiyle online alışverişler hızla büyük bir artışa geçti. Çok sayıda yeni e-ticaret siteleri açıldı ve şu aralar ciddi kampanyalar düzenleniyor. Bunun farkında olan önemli şirketlerin bu alana önemli yatırımları bulunuyor. Hali hazırda sosyal medyadan satış yapan kişiler / firmalar kapıda ödeme ve havale ile satışlarına devam ediyorlar. Hele dolandırıcılık almış başını giderken sözlere ve yorumlara güvenerek ürün alanların bazıları ne yazık ki dolandırılıyor.

Uygulamadan ürün alacaklar için yinede araştırılmadan işlem yapmamalarını öneriyoruz. Her ne kadar aracı yerin güvenirliği olsa da bilinir yerlerden satın alınmasını öneriyoruz.

WhatsApp Alışveriş Butonu Çıkmıyor Sorunu

WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor ise;

Ad imageAd image
  • Destekli sürümün yüklü olduğundan emin olalım ve cihazın uyumlu olup olmadığı da kontrol edilmeli.
  • Baktığınız yerin bu özellikten yararlanıp yararlanmadığından emin olmak için başka yerlerinde hesaplarına bakınız.
  • Şüpheli görülen yerler ve alıcılar geçici engelleme veya kalıcı yasak yaşayabilir.
  • İnternet bağlantısında ya da uygulamayla alakalı sıkıntılar olabilir.
  • Business hesabı açılmıyor diyenlerin doğrulamadan geçmesi veya resmii belge sunması gerekebilir.
  • Farklı cihazlarla test edilmesini önerebiliriz.

İlgili simge sesli aramanın yerine geçeceğini belirtelim ve işarete dokunulduğunda katalog ekrana gelebilir. Ürünle ilgili sorulacak sorunları sohbet eder şekilde öğrenebiliyorsunuz. Böylelikle WhatsApp’ ta çok daha fazla vakit geçirilecek.

Daha önceden katologlara bakmak için profil alanına girilmesi gerekiyordu. Şimdi ise çok daha kolaylaştırıldı ve mesajlaşma daha rahat bir hale geldi.

WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor mu?
WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor mu?

İleride alışveriş yapamıyorum diyenlerle karşılaşacağımızı düşünüyoruz. Bu kişilerde telefonların uyumsuz göstermesinden, hesabım işlem kısıtlamasına uğramasından ve geçici bağlantının yapılamaması ortaya çıkabilir. Çıkarılan versiyonların uyumsuzluk çıkarması gibi durumlarda ise eski desteklenen versiyonların tercih edilmesini öneririz.

Bazen WhatsApp alışveriş butonu görünmüyor sorunuyla karşılaşanlar için anlık problemler, ilgili firmanın yaptığı bir düzenleme ve bağlantı kopmalarında çıkması mümkün. Birde güncelleme yaşandıysa eski sürüme dönülmesi icap edebilir. Her uygulamada böyle problemler yaşanabiliyor. Denemeden anlaşılmayabilir. Birde cihazınızın tarihinde yanlışlık varsa ürün satın alırken işlem gerçekleşmedi, bir hata oluştu ve bağlanılamıyor gibi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Her hangi bir şeye kalkışılmadan önce sosyal ağlardan ve Google’ dan araştırılmasını öneriyoruz.

WhatsApp Business Hakkında

iOS için Business yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Şirketler Business ile çalışanlarıyla daha rahat iletişim sağlamakta. Güvenlikte WhatsApp’ tan sorulduğu için tercih edilmekte.

Ad imageAd image

WhatsApp Business iOS, işletmelerin müşterileriyle hızlı ve sağlıklı şekilde iletişim kurmasını sağlamak amacıyla yapılandırılmış, uygulamalar arasında bulunmaktadır. Akıllı telefonlarda kullanılması amacıyla tasarlanan uygulama, normal WhatsApp uygulamasından farklı özellikler içermektedir. Bu özellikler sayesinde de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

İşletme sahiplerinin normal WhatsApp hesaplarını işletme hesapları ile eşitleyebilmesine imkan sağlamaktadır. Uygulamayı kullanan kişiler kendi WhatsApp hesapları yanı sıra işletmelerinin hesaplarınıda tek bir cihaz üzerinden kullanabilmektedir. Uygulama kullanıcılarına pratiklik ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Whatsapp Business Özellikleri

Uygulama normal WhatsApp uygulaması ile benzer arayüz özelliklerini barındırmaktadır. Standart uygulamada WhatsApp logosu telefon ahizesi ile gösterilmekte iken, Business’ ta konuşma balonu içerisinde yer alan beyaz bir B harfi yer almaktadır. Uygulamanın profil bölümünde şirket ya da işletmenin tanıtım bilgileri, bulunduğu konum, eposta adresi, internet adresleri ve diğer seçenekler bulunmaktadır. Yapılan iş ile alakalı profil bilgileri standart WhatsApp uygulamasında kullanılmamaktadır. 

Sabit işletme ya da şirket hatları üzerinden hesap oluşturabilme özelliği ile dikkat çekmektedir. Uygulamanın diğer özellikleri arasında otomatik cevap ve istatistik bölümleri yer almaktadır. Otomatik cevap özelliği sayesinde işletme sahipleri, müsait olmadığı zamanlarda müşterilerine şablon mesajlar iletebilmektedir. İstatistik kısmında ise hesap sahibine gelen ve gönderilen mesajların analiz edilmiş ve sınıflandırılmış hali bulunmaktadır.

WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor sorunu ve işletme özelliği hakkında yazımız buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir