WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor mu?

WhatsApp alışveriş butonu gözükmüyor

WhatsApp bu özelliği işletme hesapları kullanan şirketlere açtı. Yer alan firmalarda sohbet ekranına girildiğinde sağ üstte yer alıyor ve ürün satışı başlıyor.

teknik destek

Alışveriş butonu WhatsApp Business hesaplarında aktif şekilde dünya genelinde kullanıma sunuldu ve kısa sürede çok sayıda şirketin bu özellikten yararlanması bekleniyor. 

Corona sebebiyle online alışverişler hızla büyük bir artışa geçti. Çok sayıda yeni e-ticaret siteleri açıldı ve şu aralar ciddi kampanyalar düzenleniyor. Bunun farkında olan önemli şirketlerin bu alana önemli yatırımları bulunuyor. Hali hazırda sosyal medyadan satış yapan kişiler / firmalar kapıda ödeme ve havale ile satışlarına devam ediyorlar. Hele dolandırıcılık almış başını giderken sözlere ve yorumlara güvenerek ürün alanların bazıları ne yazık ki dolandırılıyor.

Uygulamadan ürün alacaklar için yinede araştırılmadan işlem yapmamalarını öneriyoruz. Her ne kadar aracı yerin güvenirliği olsa da bilinir yerlerden satın alınmasını öneriyoruz.

WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor ise;

  • Destekli sürümün yüklü olduğundan emin olalım ve cihazın uyumlu olup olmadığı da kontrol edilmeli.
  • Baktığınız yerin bu özellikten yararlanıp yararlanmadığından emin olmak için başka yerlerinde hesaplarına bakınız.
  • Şüpheli görülen yerler ve alıcılar geçici engelleme veya kalıcı yasak yaşayabilir.
  • İnternet bağlantısında ya da uygulamayla alakalı sıkıntılar olabilir.
  • Business hesabı açılmıyor diyenlerin doğrulamadan geçmesi veya resmii belge sunması gerekebilir.
  • Farklı cihazlarla test edilmesini önerebiliriz.

İlgili simge sesli aramanın yerine geçeceğini belirtelim ve işarete dokunulduğunda katalog ekrana gelebilir. Ürünle ilgili sorulacak sorunları sohbet eder şekilde öğrenebiliyorsunuz. Böylelikle WhatsApp’ ta çok daha fazla vakit geçirilecek.

Daha önceden katologlara bakmak için profil alanına girilmesi gerekiyordu. Şimdi ise çok daha kolaylaştırıldı ve mesajlaşma daha rahat bir hale geldi.

WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor mu?
WhatsApp alışveriş butonu çıkmıyor mu?

İleride alışveriş yapamıyorum diyenlerle karşılaşacağımızı düşünüyoruz. Bu kişilerde telefonların uyumsuz göstermesinden, hesabım işlem kısıtlamasına uğramasından ve geçici bağlantının yapılamaması ortaya çıkabilir. Çıkarılan versiyonların uyumsuzluk çıkarması gibi durumlarda ise eski desteklenen versiyonların tercih edilmesini öneririz.

Bazen WhatsApp alışveriş butonu görünmüyor sorunuyla karşılaşanlar için anlık problemler, ilgili firmanın yaptığı bir düzenleme ve bağlantı kopmalarında çıkması mümkün. Birde güncelleme yaşandıysa eski sürüme dönülmesi icap edebilir. Her uygulamada böyle problemler yaşanabiliyor. Denemeden anlaşılmayabilir. Birde cihazınızın tarihinde yanlışlık varsa ürün satın alırken işlem gerçekleşmedi, bir hata oluştu ve bağlanılamıyor gibi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Her hangi bir şeye kalkışılmadan önce sosyal ağlardan ve Google’ dan araştırılmasını öneriyoruz.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın