WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz Oluyor!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Yüz milyonlarca kullanıcının iletişimini sağlayan ve adeta SMS devrini bitiren Dünya’nın en büyük mesajlaşma servisi WhatsApp artık ücretsiz oluyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bugün Almanya’da gerçekleştirilen DLD konferansında konuşma alan, Facebook‘un satın aldığı WhatsApp‘ın CEO’su Jan Koum, popüler mesajlaşma servisinin geleceğine yönelik ve milyonlarca kullanıcıyı sevindirecek bir haber verdi.

Facebook tarafından 19 milyar dolarlık devasa bir rakama satın alınan mesajlaşma servisi, içerisinde herhangi bir reklam barındırmadan, sadece yıllı 0.99 dolarlık bir ücret talep ediyordu. Yüzlerce milyon kullanıcısı olduğu göz önünde bulundurulursa, bizim için oldukça büyük bir rakama ulaşan bu gelire yönelik açıklama yapan CEO, aslında bu gelirin kendileri için pek önemli olmadığını, asıl amaçlarının kullanıcılara ulaşmak olduğunu vurguladı.

Aktif 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip WhatsApp‘ın CEO’su, kullanıcılar için 1 dolarlık ücretin fazla gelmediğini, ancak ödeme hususunda kredi kartı kullanılmasının bazı kısıtlamalar getirdiğini, bu sebeple bir bölüm kullanıcının ödemede zorluk çektiğini açıkladı.

whatsapp

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Ücretli sisteme geçtikten sonra dahi ilk yıl zaten ücretsiz hizmet sunulan uygulama, artık tamamen ücretsiz olarak sunulacak ve gelir modeli olarak ise kurumsal bir sistem sunacak. Ayrıca ücretsiz olması durumunda reklam gelecek mi şeklinde gelen sorulara, kesinlikle hayır şeklinde cevap veren CEO, WhatsApp’ın asıl hedefinin kullanıcı kitlesini arttırmak olduğunu belirtti.

Bu durum belki milyonlarca ödeme yapmakta zorlanan kişinin sevinmesine sebep olsa da, diğer taraftan büyük bir kullanıcı kitlesinin ise akıllarına, WhatsApp’ın kullanıcılardan ücretsiz sunma karşılığında ne gibi bilgileri aldığı ve daha önemlisi de bunları nasıl kullandığı sorularını getirdi.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak