WhatsApp Business özellikleri

media 7292

iOS için Business yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Şirketler Business ile çalışanlarıyla daha rahat iletişim sağlamakta. Güvenlikte WhatsApp' tan sorulduğu için tercih edilmekte.

teknik destek

WhatsApp Business iOS, işletmelerin müşterileriyle hızlı ve sağlıklı şekilde iletişim kurmasını sağlamak amacıyla yapılandırılmış, uygulamalar arasında bulunmaktadır. Akıllı telefonlarda kullanılması amacıyla tasarlanan uygulama, normal WhatsApp uygulamasından farklı özellikler içermektedir. Bu özellikler sayesinde de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

İşletme sahiplerinin normal WhatsApp hesaplarını işletme hesapları ile eşitleyebilmesine imkan sağlamaktadır. Uygulamayı kullanan kişiler kendi WhatsApp hesapları yanı sıra işletmelerinin hesaplarınıda tek bir cihaz üzerinden kullanabilmektedir. Uygulama kullanıcılarına pratiklik ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

WhatsApp Business özellikleri

Whatsapp Business Özellikleri

Uygulama normal WhatsApp uygulaması ile benzer arayüz özelliklerini barındırmaktadır. Standart uygulamada WhatsApp logosu telefon ahizesi ile gösterilmekte iken, Business’ ta konuşma balonu içerisinde yer alan beyaz bir B harfi yer almaktadır. Uygulamanın profil bölümünde şirket ya da işletmenin tanıtım bilgileri, bulunduğu konum, eposta adresi, internet adresleri ve diğer seçenekler bulunmaktadır. Yapılan iş ile alakalı profil bilgileri standart WhatsApp uygulamasında kullanılmamaktadır. 

Sabit işletme ya da şirket hatları üzerinden hesap oluşturabilme özelliği ile dikkat çekmektedir. Uygulamanın diğer özellikleri arasında otomatik cevap ve istatistik bölümleri yer almaktadır. Otomatik cevap özelliği sayesinde işletme sahipleri, müsait olmadığı zamanlarda müşterilerine şablon mesajlar iletebilmektedir. İstatistik kısmında ise hesap sahibine gelen ve gönderilen mesajların analiz edilmiş ve sınıflandırılmış hali bulunmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:46

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın