WhatsApp canlı konum paylaşma nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

WhatsApp uygulamasına yeni bir özellik eklendi. WhatsApp kullanıcıları mevcut konumlarını artık canlı olarak harita üzerinden paylaşabilecekler. Canlı haritadan konum paylaşma.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp uygulaması gün geçtikçe kendini yenileyerek yoluna devam etmektedir. Şuan mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok kullanılan uygulama olan WhatsApp  bulunduğu yeri koruyabilmek için ve kullanıcılarının memnuniyetini artırabilmek için uygulamasına yeni özellikler eklemektedir. Bu haberimizde WhatsApp’a gelen yeni bir özelliği sizlerle paylaşacağız.

iOS veya android işletim sistemlerinde WhatsApp  uygulamasını kullanan kişiler kişi listesinde bulunan kişilerle canlı konum paylaşımını yapabilecekler. Firma bu özelliği mevcut konum olarak tanımlamaktadır. WhatsApp  uygulamasını satın alan Facebook bu özelliği mayıs ayında messenger uygulamasında uygulamıştı.

Bu özellik ile sevdiğiniz kişiler ile mevcut konumunuzu kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Bu özellik ile arkadaşlarınızda buluşurken veya yolculuk halinde iken canlı konumuzu ilgili kişiler ile paylaşarak konumuz hakkında doğru bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz. Kısa bir tanım yapacak olursak bu özellik ile karşı tarafa basit ve güvenli bir şekilde konumunuzu bildirebilirsiniz.

Ayrıca uygulamada yer alan uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde konumunuzu istediğiniz bir kişi ile istediğiniz süre zarfında güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu özellikte yer alan konu paylaşmayı istediğiniz an kesebilirsiniz. Bunun için paylaşım süresinin dolmasına izin vermeniz lazımdır. Peki paylaşımı nasıl yapabileceğiz.

 WhatsApp canlı konum paylaşma nasıl yapılır

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp canlı konum paylaşımı

  • WhatsApp  uygulamasında konum paylaşımı nasıl yapılır? Konum paylaşımı yapabilmeniz için ilk önce bir arkadaşınız ile veya bir grup ile sohbet başlatmanız gereklidir.
  • Daha sonra alt kısımda yer alan Ekle düğmesine basarak konum bölümünün altında yer alan “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından paylaşım süresini seçerek karşı tarafa gönderebilmek için gönder tuşuna basınız.
  • Bu işlemden sonra karşı taraftaki kişi gerçek zamanlı olarak harita üzerinden sileri takip etmeye başlayacaktır. 
  • Ayrıca birden fazla kişinin grupta yerini  bildirdiğinde bütün kişileri aynı anda harita üzerinden görebilirsiniz.

WhatsApp canlı konum paylaşma iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s / Plus, iPhone 7, iPhone 8 ve Android Samsung, LG, Sony Xperia, HTC, Huawei ve diğer cep telefonlara güncelleme yoluyla gelmekte.


Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 17:45

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir