WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek 2023

Mustafa Kemal
By Mustafa Kemal
5 Minimum Okuma
Appear offline while WhatsApp is online

Mesajlaşma uygulamalarında zaman zaman yanıltıcı bildirimler iki tarafı zora sokabiliyor. Örnek WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek bir sorundur.

Sponsorlu reklam

WhatsApp ile, gönderine mesajın alıcısına ulaşıp ulaşmadığını ve çevrimiçi ne zaman olduğunu görmeyi de sağlar. Ancak çevrimiçi durumu bazen güvenilir bir gösterge olmamakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp uygulamasının arka planda kapatılmış olması, bu verilerin aktarılmasında muhakkak internet bağlantısına ihtiyaç gerekir. Elbette buna, gönderilen mesajın okunup okunmadığı da bir gösterge değeridir.

Sponsorlu reklam

İnternetinizde sorunlar varsa, son görülme güvenilir bir değer oluşturmaz. Mesela, kopmalar, yavaşlık, ülke içi ve dışı bağlantı sorunları buna örnektir.

WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünme adımları

WhatsApp görünmez olma adımları şöyle:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Uygulamayı açın ve Ayarlar alanına geçin.
  • Gizlilik ve oradan da “Son görülme ve çevrimiçi” seçeneğine dokunun.
  • Hiç kimse veya şunlar hariç gibi seçeneklerden, size uygun olanı seçip onaylayın.
WhatsApp ta cevrimici iken cevrimdisi gorunmek 1
WhatsApp görünmez olma iPhone
WhatsApp ta cevrimici iken cevrimdisi gorunmek 2
WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünme

Resimli anlarım, WhatsApp çevrimdışı görünme dışında aynı zamanda son görülme ayarlarıdır.

WhatsApp ta cevrimici iken cevrimdisi gorunmek 3
WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek

WhatsApp’ ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek adlı makalemiz, iPhone telefondan görsel alınarak hazırlanmıştır. Android içinde hesap adlı alandan gerekli bölüme ulaşacaksınız. Tabi azda olsa, markadan markaya değişken bölümler oluyor. Örnek Samsung ile bir Xiaomi markasının arayüzü aynı olmayacaktır. https://www.andronova.net

WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek sorunu

Birbirini suçlayan mesajlar veya aramalar almayan yoktur gibi. İma ya da direk müsaitken müsait değilmiş gibi gösterme ithamları herkesin başına gelmekte. Bazıları gerçekten böyle yaparken, bazılarının ise kurban konumuna düştüğünü düşünüyoruz.

Sizde, WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek ile itham edildiniz mi? Yani WhatsApp görünmez olma uygulaması şeklinde uygulamaların olduğu düşüncesi ile bu tip ithamlar yaşanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İçeriğimizin devamında uygulamanın ayarlarında istediğimiz kişiler ya da herkesi kısıtlayarak çevrimiçi bilgisinin kimseler tarafından görünmemesi sağlanacaktır. Lakin, sizde başkalarının çevrimiçi bilgisini görmeyeceksiniz.

Uygulama veya telefon sorunları

Telefona veya uygulamalara gelen güncellemelerin yapılmamasında bağlı olarak hem güvenlik sorunları hem uyumsuzluklar yaşandığı oluyor. Tabi bu tam tersi de olmakta.

Bir başka sıkıntı ise, işletim sistemlerinin eski sürüme sahip olmasından ötürü bir dizi özelliklerin çalışmadığı veya doğru çalışmadığı oluyor.

Yukarıdaki durumlarla ya da benzeri durumlarla karşılaşmayan ama sorun yaşayanların uygulayacakları en iyi yöntemler önbellek, veri ve güncelleme kaldırma adlı seçeneklerin çalıştırılması. Bunlar Android telefonlara özgü bir işlemdir. iOS kullanıcılarının ise Sıfırla adlı alanda ağ ayarlarını sıfırlamaları yeterli olacaktır.

Telefonun tarih ayarının yanlış olması

Bu, her türlü sorunu ortaya çıkarır. Örnek internet bağlı ama internete erişiminiz olmayacaktır. Aynı şekilde uygulamaların düzgün şekilde çalışmalarına mani olacaktır. Bundan dolayı bu ve benzeri problemlerde ilk aklımıza tarih alanı gelmeli.

WhatsApp çevrimiçi durumu güvenilir değer mi

Yeterli bağlantı sağlanan bölgelerde yer alıyorsanız, uygulamayla iletişiminiz o kadar sorunsuz olur. Bu, sadece ülke içerisinde değil, aynı zamanda uygulamanın hizmet verdiği ülke içerisi içinde geçerlidir. Farklı bölgelerde sunucu hizmeti olan uygulamaların birbirini tamamlayacak şekilde çalıştığını belirtelim.

Zayıf bağlantı alanlarında, her uygulama için geçerli yanılma payı vardır. Veri alışverişinde problemlerin yanıltmaya neden olduğunu söylemek gerekiyor. Örnek verecek olursak, şebekenin yetersiz kaldığı kapsama alanında yaşanan sorunların bir neticesi düzgün çalışmayan hizmetlerle kendini belli eder.

Çevrimiçi durum bilgisi kafaları karıştırabiliyor

Mesaj gönderiminde, karşı kişinin son görülmesi sizi yanıltabilir. Alıcının mesajınızı görmüş ya da okumuş olsa dahi, son görülme eski bir zamanı gösteriyor olabiliyor. Mesela, kişi gönderdiğiniz mesajı okumaya çalışırken, internet bağlantısında önemli derecede bozukluk meydana gelmişse, kişi belki de henüz gönderileni okumamış olabilir.

Güvenirliğine göre daha olası olan bağlantı tipi WiFi bağlantısı üzerinde yapılan veri alışverişleridir. Bu da net olmasa dahi mobil veriye göre daha güvenli bir bağlantı tipidir.

WhatsApp görünmez olma uygulaması tehlikesi

WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünme uygulaması tarzı yöntemlerden uzak durmanızı şiddetle öneriyoruz. Bu gün olmasa dahi, bir gün sıkıntı çekeceksiniz. Verilerinizin ihlali veya hesabınızın çalınmasına sebep olacak yöntemlerden biridir.

Eskiden Google Play mağazasında bu tarz uygulamalara denk gelinirdi. Bir dönem bu şekilde gitti ve sonrasında Google müdahale ederek zararlı içeriklerin çoğunu temizledi.

iPhone’ da WhatsApp görünmez olma veya WhatsApp çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek sorularına yanıt verdiğimizi umuyoruz.

Başka öneri makalemiz: WhatsApp video kalitesi düşüyor

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.
İnceleme bırak

İnceleme bırak