WhatsApp destek hattı Türkiye' de var mı?

Andronova
2 Minimum Okuma

WhatsApp' ın ülkemizde destek birimi bulunmamakta. Sadece hukuki durumlar ve vergi durumları için ofisi bulunuyor. Harici destek hattı danışmanlık olarak firmaların bilgisidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Türkiye, WhatsApp destek hattı telefon numarası 0850 / 444 şeklinde yardım almak için arayışta olanlardan biriyseniz, iletişim için e-posta ve bildirim seçeneğinden başka pek bir kanal olmadığını belirtelim. Uygulamada yer alan “Yardım” üzerinden “Bize ulaşın” butonuyla sorunların çoğunu iletebilirsiniz.

İlk zamanlarda sadece mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra Facebook ile hızla büyümeye başladı. Sesli ve görüntülü arama, GIF, çeşitli emojiler, sesli mesaj, dosya gönderme ve dahası…

WhatsApp bize göre en kullanışlı uygulamalardan biri. Hem kolay arayüzü hemde kullanışlı bir sisteme sahip. Çok eskiden bu alanın en iyisi Skype programıydı. Şimdilerde eskisi kadar popüler değil.

Destek hizmeti resmi kanallar üzerinden bulunmuyor. Bunun için ilgili resmi sitesi ve mail adresi kullanılmakta. Ama biz bu alan için özel bir telefon numarası sunuyoruz. 

WhatsApp şikayet hattı

Bu şekilde anılan bir hizmet genelde özel olarak ücretli verilmekte. Bireysel veya kurumsal şirketler tarafından da bi haylı popüler olan bu hizmetler sadece WhatsApp ile sınırlı değil. Çoğu sosyal ağlara, internette, bilgisayara, mobil cihazlara ve çoğu akıllı cihazlara destek vermekte. Bu hizmetlerin bir kısmı telefon yoluyla oluyor. Müşteri yönlendirilerek sorun çözülmeye veya geçici olarak çözülmeye çalışılıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonla destek hizmeti, düşünün akşam veya gecenin yarısında bir teknik sorununuz var. Eğer bu konulardan anlayan bir arkadaşınız varsa bi ihtimal onu ararsınız. Ama yoksa o zaman kim size o saatte hizmet verir. İşte bu hatlar günün her saati hizmet vermekte. Hatta Cumartesi ve Pazar günleri de bu hizmetler verilmekte.

Destek diye bir hizmeti dünya genelinde bildiğimiz kadarıyla bulunmuyor. 

WhatsApp sorun bildirimi için uygulama içerisinden ayarlara girip yardım bölümünden WhatsApp iletişim kanalına ulaşabilirsiniz. Burada hatta sorunun ekran görüntüsünü alıp ekleyip gönderebiliyorsunuz. 

iPhone üzerinden;

  • Ayarlar
  • Yardım
  • Bize ulaşın yazısına dokunun ve gerekli alanları doldurunuz.
  • Aynı zamanda direk e-posta adresi [email protected] üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. 

Bunun dışında haber sonundaki ilişkili haberlerde bulunan yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Sorularınız için gün içerisinde veya ertesi gün dönüşler yapılmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp destek hattı Türkiye' de var mı?WhatsApp iletişim adresleriWhatsApp müşteri hizmetleri


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 04:13

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir