WhatsApp duruma müzik ve video koyma

WhatsApp duruma video eklemek için durumum alanına girmeniz yeterli olacak. Çıkmıyor gibi problem yaşayanlar için öneri ve duruma fotoğraf veya müzik nasıl eklenir?

Andronova

Mesajlaşma uygulamalarında en popüleri malum WhatsApp olduğunu belirtmeme gerek yok diye düşünüyorum. Uzun yıllara yayılan gelişme durumu bize göre geç olsa da kullanışlı bir hal alması yakın bir yılı buldu diyebiliriz. Bu konunun dahi gelmesi yakın bir zamanda oldu diyebiliriz. 

WhatsApp’ ta duruma ekleyeceğiniz GIF animasyonu veya herhangi bir görsel 24 saat sonra kaybolacaktır. Rehberde yer alan kişilere duruma eklediğinizi gönderme ya da göstermek için her iki tarafında kişi rehberinde ekli olması gerekiyor.

Kişinin durum bilgisini görmek istiyorsanız, Whatsapp’ ta “Durum” bölümüne dokunup bakmak istediğiniz kişinin durumunu seçerek bakabilirsiniz. Her iki tarafta duruma bakanı görebilmesi için durum gizlilik ayarının açık olması gerekiyor.

WhatsApp duruma video ekleme

Whatsapp / “Durum” / “Durumuma ekle” / yeni kayıt veya mevcut fotoğrafı / videoyu seçip gönder tuşunan dokunun. Eklenen içeriğin boyutuna göre ekleme süresi değişebiliyor. Mesaj gönderiliyor yazısı eklendi yazısına döndüğünde işlem tamam. Duruma bakanları görmek için göz simgesine dokunun. Duurmu güncellemek için kalem simgesine dokunun. Durumu silme işlemi de aynı bölümden yapılmakta.

Durumumda videolar çıkmıyor diyenlerin şunlara bakmalarını öneriyoruz:

  • Birden çok kullanıcı bakarmıyor mu?
  • Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra durumunuza baktınız mı?
  • Farklı bir video atarak test ediniz.
  • Telefonun tarihinde bir yanlışlık var mıdır diye bakalım.
  • Durumum ayarlarını değiştirerek seçenekler çalışıyor mu diye bakınız.

WhatsApp duruma müzik ve video koymaWhatsApp duruma video ekleme

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi 24 saat kuralı için bilgilendirme verilmekte. Zamanlama ekrana gelmiyorsa anlık veya geçici bir hatayla karşılaşılabilir. Durumumu göremiyorlar şikayetlerinden gizlilik ayarlarının tümünü test ediniz. Sadece bunda mı yoksa başka özelliklerde bir problem yaşanıyor mu analiz edelim.

WhatsApp duruma fotoğraf ekleme

Whatsapp duruma şu an için MP3 formatı bir şeyler eklenemiyor. Tabi ilerleyen süreçlerde olumsuz olanlar olumlu hale gelebiliyor ve önemli olan kısmın telefonun bunu destekliyor olması. Kullanılan yazılım versiyonu yeterli olması durumunda güncel sürüme sahip olan tüm modellerde kullanıcıyla alakalı bir problem yoksa sorunsuz çalışacaktır.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:17

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.