WhatsApp durumum gözükmüyor neden açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Sohbet araçlarının içerisinde en popüleri WhatsApp’ ta sık olmasa da durum sorunu yaşanıyor. Örnek WhatsApp durumum gözükmüyor sorunu genelde olduğu gibi kullanıcı bazlı da yaşanmakta. İçeriğimizde ayrıyeten durumun açılmıyor hatasını inceleyeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp durumum açılmıyor, çoğunlukla kullanıcıların yaptığı yanlış şeylerden dolayı veya o güne özel ters giden bir şey olduğu anlamanızı taşıyor.

Hesap ayarlarından kaynaklı olma durumu genelde teknoloji ile arası olmayanlarda görüyoruz. Hele birde kişinin telefonu bir yakını tarafından kurcalanmışsa haberi dahi olmuyor. Biz bunu yaşlıların telefonunu kurcalayan torunlarda çok sık görüyoruz.

Her yıl 2-3 kez durum sorunu genelde yaşanmakta. Kronik durumun dışındakiler kullanıcılarla alakalıdır. Tabi uygulama geliştiricisi kaynaklı sıkıntılardan da kaynaklı sebepler yaşanıyor.

WhatsApp durumum açılmıyor sebepleri

Durum açılmıyor nedenler arasında WhatApp, telefon, internet ve hesap kaynaklı durumlar vardır. Bunların hangileri sizle alakalı olduğunu ancak yapacağınız denemelerle anlayacaksınız.

Olası durum hatalarından bazıları şunlardır:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • Gün içerisinde yaşanan arızalar veya plansız çalışmalar.
  • Kullanıcının yapmış olduğu ayarların etkisi.
  • Telefonda bulunan herhangi bir uygulamanın sorun çıkarması.
  • Kurulu olan bir koruma uygulaması varsa bunun sebep olması.
  • Durumunuzu gizlemeniz veya belli başlı kişilerde yaptığınız bir yanlışlık.
  • İnternetle alakalı olumsuz bir şeylerin meydana gelmesi. Bu ülkemizden de alakalıdır, yurtdışı ile de.
  • Kişinin sürekli tekrar tekrar yaptığı şeylerin bir sonucu bu olacaktır. Şüpheli algısı sebebi ile bir kısıtlamaya uğrama durumları var. Benzeri bir durumda şikayet alan hesaplara verilen ceza.
  • Güncelleme gelmişse uyumsuzluk çıkarma olasılığı. Bu hem telefona hem uygulamaya geldiğinde yaşanır.

Durum sorununda diğer kontroller

Sorun sizde mi yoksa karşı tarafta mı gerekli kontrolleri yapın. Tabi paylaşım ayarlarının da incelenmesi gerekiyor. Son zamanlarda herhangi bir şeyi değiştirmişseniz bunun yol açması daha olasıdır.

Telefon ve internet testine göre aşağıya eklediklerimizi denemeniz gerekiyor. Kesin çözüm olacak mı net emin değiliz. Lakin kontrol açısından hem bulunduğunuz şehirde hem başka şehirde yaşayan kullanıcıların aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadıklarının araştırılması gerekmekte.

WhatsApp durumum gözükmüyor için ne yapmalısınız?

Test yaptığınızda duruma göre tüm kullanıcılarının telefonlarını yeniden başlatmaları gerekiyor. Farklı bir internet ve telefonla yapılacak teste göre ilerleme kaydedeceğiz.

Durum paylaşımında belli kişileri seçerek yapın. Bunların görüp görmediğini kontrol edin. Durum ayarlarınızı her değiştirdiğinizde bir testten sonra diğerine geçin.

Oturumun sonlandırılmasını da öneriyoruz. Özellikle çoklu kullanımlarda bunu uygulayın.

Ceza veya şüpheli durumların sonuçları

Başlıkta yer alanların bir sonucu da durum engeli uygulanması olacak. Bunun denenmesi adına uygulayacağınız adımlar basittir. Profil alanındaki hakkında alanına bir kelime yazarak gerekli düzenlemeyi yapmanız yeterlidir. Kaydetme sırasında bir uyarı ekrana gelirse işte bu iki sebepten biri aklınıza gelsin.

WhatsApp durum engeli için önce makaledeki tüm önerilerimizi harfiyen uygulayın. Sonra WhatsApp’ a talep göndermeye çalışırsınız.

Telefonun ayarlarından yapacaklarınız

Android kullanıcılarının uygulayacağı adım büyük ihtimal çözüm getirecek. Biz bir çok geçici sorunları bu adımla çözdük.

Telefonun ayarlarında uygulamalar denilen bir bölüm var ve oradan WhatsApp yazısını bulup içeriğine girmeniz gerekiyor. Açılacak seçeneklerdeki önbellek temizliğinden sonra gerekli testi yapın. Sonrasında devam ederse diğer seçenekleri çalıştırın.

iPhone kullanıcılarında genel dediğimiz alandaki sıfırlamayı kullanmalarını öneriyoruz. İçerisinde ağ ayarlarını sıfırlayıp sonrasında cihaz ayarlarını sıfırlarsınız. Lakin kullanacağınız seçenekleri karıştırmadan işlemleri doğru şekilde yapın.

Resimli anlatıma baktığınızda ilk iki seçeneğin kullanılması yeterli olacak.

WhatsApp durumum gozukmuyor 1
WhatsApp durumum açılmıyor

Son olarak telefonun tarihinde bir yanlışlık varsa bir çok uygulamada sorun yaşarsınız. Artı boş alanın yetersiz kalmasında da aynı şekilde yaşanır.

WhatsApp durumum gozukmuyor 2
WhatsApp durumum gözükmüyor neden açılmıyor

WhatsApp durumum gözükmüyor çözümüne yönelik aktardığımız bu adımların doğru şekilde yapılması sonucunda sorunsuz kullanım sağlayacaksınız. Benzeri bir konumuz WhatsApp bağlanıyor sorununu da okumanızı öneririz.

WhatsApp durumum görünmüyor

Durum gözükmüyor şikayetlerinin temelinde yanlış yapılandırma ve kullanıcıların yapmış olduğu işlemlerin sorunlu olması.

Yazımıza eklediğimiz tüm adımların harfiyen uygulamasından sonra büyük ihtimal bir yol bulmuş olacaksınız. Yine tekrarlayalım, uygulamanın kendisinden oluşan bir durumdan kaynaklı sebeplerin araştırılması gerekiyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir