WhatsApp durumuma bakanları göremiyorum! Durumuma bakanları nasıl görürüm?

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

WhatsApp durumuma bakanlar göremiyorum ve durum sayısı nasıl bakılır sorunu mu var? WhatsApp durumuma bakanları neden göremiyorum ve işte durum sayısı görülmüyor yok.

Sponsorlu reklam

WhatsApp‘ ta hikaye durum bölümüne nasıl ulaşırım veya yayınladığım durumum neden görülmüyor diyenlerle çok az da olsa karşılaşıyoruz. Xiaomi ve Huawei durumuma bakanları neden göremiyorum veya Samsung WhatsApp duruma bakanlar görülmüyor sorununuz için harika önerilerimiz olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp’ ta yapılan durum paylaşımına kaç kişi baktığını ve duruma kimlerin baktığını görmek için, WhatsApp’ ta durumunuza dokunup (simgesine dokunun) açılan durumda aşağıda yer alan görüntüleme simgesine dokununuz. Ekran gelen bölümde durumunuza bakmış kişileri görüntüleyeceksiniz.

Sponsorlu reklam

Durum görüntülemenizi silmek için durumunuza bakanları görme bölümünde çöp simgesine dokunmanız yeterli. Durum çıkmıyor belki sizlik bir hata değil geliştirici kaynaklı olabiliyor.

Sizle zamanla olası getirilecek değişimlerden de bahsetmek istiyoruz. Instagram’ın beğeni sayısını gizlemesiyle bazı değişimin sinyalleri veriliyor gibi duruyor. Bize göre ileride belki WhtasApp’ ın da önemli kişisel gizlilikle ilgili politika değişimine gideceğini düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp durumuma bakanları göremiyorum sorunu

WhatsApp durumuma bakanları göremiyorum çözümü için okundu bilgisi kapalıysa göremezsiniz ve okundu bilgisini açınız. 

  • Okundu bilgisi açık olsun
  • Durumunuzu kapattığınızda başkalarının durumlarına bakamazsınız
  • Telefonda gizliliği sağlayan bir uygulama varsa engel yapabilir
  • Telefonun gizlilik ayarlarında kısıtlama olabilir. Bu durum iPhone’ da daha çok görülmekte
  • Çok eski WhatsApp sürümü yüklüyse çıkmayabiliyor
  • Telefonun iOS ya da Android yazılımı gereksinimleri karşılamıyor olabilir
  • Uygulamayı kaldırıp tekrardan yükleyerek doğrulama yaparak çözüm sağlanabilir
  • Önceki versiyonlardan bir kaçının denenmesi iş görebilir.

WhatsApp durumuma bakanlara göremiyorum

WhatsApp durumuma bakanları neden göremiyorum

Soruna tahmini olabilecek nedenleri yukarıda sıraladık. WhatsApp’ ta durumunuza bakanları göremiyorsanız yeni bir durum yayınlayınız. Durum ayarlarını kontrol ediniz. Durum gizlilik ayarlarında sorun yoksa seçenekleri değiştiriniz. Örnek durumunuza bakacak kişileri belirleyip test ediniz. 

Eğer hala sorun devam ediyorsa WhatsApp güncellemesini kaldırabiliyorsanız kaldırıp yeniden güncelleyiniz. Ya da WhatsApp uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not: Durum gizlilik ayarlarını yaptıktan sonra etkin olabilmesi için durumunuzu tekrar güncellemeniz gerekiyor. Yani değişiklik mevcut durumu kapsamıyor.

WhatsApp durumuma bakanlara göremiyorum sorunu devam ediyorsa haberimizdeki yorum bölümüne yazabilirsiniz. www.andronova.net

WhatsApp durumuma bakanları göremiyorum

WhatsApp durumuma bakanları nasıl görürüm

WhatsApp durumuma bakanları neden göremiyorum

WhatsApp durum nasıl kullanılır

WhatsApp durumuma bakanları göremiyorum sorunu!

Devam edenler için hem uygulama hem cihaz hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Telefon modeli, yazılım sürümü, gizlilik seçenekleri, uygulamanın sürümü, uygulama durum ayarları ve gizlilikle ilgili genel bilgilere bakıp bize iletebilirsiniz.

Bu durum bazen genelde veya az bir kullanıcının hesabında çıkabiliyor. İlk kez karşılaşıyorsanız çevrenizdekilerde de var mı bu sorun diye bakınız. Yapabiliyorsanız başka bir telefonla da deneyin.

Örnek mevcut telefonda sim kart kalsın WhatsApp yüklü olan bir telefonda uygulama kurulumunda numara doğrulaması yapılır. Bu işlemde sim kartın doğrulama yapılacak telefonda takılı olmasına gerek bulunmuyor. Gelen kodu test edilecek cihazda yer alan WhatsApp’ a yazmanız yeterli.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 08:09

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak