WhatsApp düşük veri kullanımı daha az internet kullanımı

media 8629

WhatsApp' ta özellikle otomatik açılan videolar hem internet paketinin erken bitmesine neden olurken bazende hafızayı doldurabiliyor. Ayarlarda yer alan düşük veri kullanımı nedir?

Andronova

Whatsapp düşük veri kullanımı internet’ i daha az kullanmayı sağlayarak özellikle kota sorunu olan kullanıcılar için önemli bir yöntem. Çoğu kullanıcı erkan biten internet paketinden şikayetçi. Ama buna en büyük neden Whatsapp ve Facebook gibi büyük veriler tüketen uygulamaların olması.Tabi bu aralar instagram’ da bunlardan az kalır değil. Tabi onda da düşük veri kullanma seçeneği bulunmakta.

Whatsapp otomatik video indirmeyi engelleme

Whatsapp’ ta otomatik video, fotoğraf ve ses dosyaların indirilmesini açılmasını istemiyorsanız aşağıdaki ekran görüntüsündeki “medyayı otomatik indir” seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Oradaki seçeneklerden hiçbir zaman seçeneği tamamen medya dosyasının inmemesini sağlayacak. Diğer seçeneklerde wi-fi ve wifi / hücresel veri. Kablosuz ve mobil veri seçili durumdaysa ilk öncelik wifi’ de olacak.

Yapılam her işlemden sonra test amaçlı cihazın yeniden başlatıldıktan sonra denenmesi önerilir.

Whatsapp düşük veri kullanımı nasıl açılır

Aşağıdaki adımlar bir nevi Whatsapp’ a kota koyma. Tabi bu kota tamamen engellemiyor. Sadece çok fazla veri kullanımının önüne geçmeyi sağlıyor. www.andronova.net

Whatsapp düşük internet ayarları: Whatsapp / AyarlarVeri ve depolama kullanımı / Düşük veri kullanımı

Whatsapp düşük veri kullanımı nasıl açılırWhatsApp düşük veri kullanımı daha az internet kullanımı

Whatsapp internet tüketimini engelleme detaylarını paylaştık ve genel sorunlar için sitemizde yer alan destek numaralarından yardım almak isteyenlerin aramalarda ek ücretlendirme olacağını belirtelim.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:35

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın