WhatsApp engelleyen kişiye mesaj atma

Andronova
Yazar Andronova

WhatsApp uygulamasında engelleyen kişiye engelleyen mesaj atabilir mi? Burada farklı sorularda akıllara gelebiliyor. Örnek son görülme mi görebilir mi gibi diyebiliriz.

Teknoloji destek

WhatsApp uygulaması sürekli bir gelişimle yoluna devam etmekte. Gerçekten çok başarılı bir mesajlaşma uygulaması. Çıkması ile hızla yayıldı. Eskiden operatörlerle SMS paketleri için uğraşan kullanıcılar artık pek SMS paketlerine bakmaz oldu. Yerini artık internet paketleri aldı. Geçelim asıl konumuza engelleyen kişiye mesaj göndermek mümkün müdür?

Birisini engellediğinizde engellenen kişinin durumunu ve son görülme gibi bilgileri görebilirsiniz. Burada her iki tarafta ki kişilerin mesaj atıp atamayacağı önemli bir husus. Normal şartlara göre hayır. Ama bazı uygulamalarla bunun olma durumu mümkün olabilir.

Kullandığınız uygulamaların gerekli gizlilik ayarlarınızı yapmayı ihmal etmeyin. Hesap bölümünden gizlilik seçeneğine girerek son görülmenin yani çevrimiçi durumunun görülmesi ve profil bilgilerini sınırlayabilirsiniz.

Dediğimiz gibi genelde bu şekilde bir durum söz konusu değil. Ama bir yöntem var. Bu yöntemin dışında denenebilecek uygulamalar var. Ama güvenli olmayabilir.

Beni engelleyen birine mesaj atabilir miyim?

Başka bir WhatsApp hesabından grup kurup ya da dahil olduğu gruba eklenip iletişime geçilebilir. Yardımcı bir programla bunu yapmak isteyenlere öncelikle ne gibi sıkıntılar yaşanabilir bundan bahsetmek istiyoruz. İnternette çok sayıda 3. parti denilen uygulamalar ve sitelerle işlem yapılabilir reklamlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan belki bir kaçının az da olsa işe yaradığı oluyor. Lakin çoğunda para kazanmak için abonelik yapmaya yönelik öneriler veya dolandırıcılık yöntemleri içerebiliyor. Tabi hesabınızın çalınabileceği hususu da var.

Güvenilir ya da bilmediğiniz kişilerden gelen bağlantılara dikkat ediniz. Yakın bir arkadaşınızın hesabı hacklenmiş ve ondan size bir paylaşım gelebilir. Kullanılan erişim bilgilerini her platformda kullanılmamasını öneriyoruz. Artı girişlerde ek güvenliğin açılması şart. İki aşamalı güvenliğin çok önem arz ettiğini vurgulayalım.

  • Uygulamalarda dikkat edilecek yönler:
  • Ne kadar bilgiye erişim yapmak için sizden onay istiyor?
  • Cihazın donanımını ne kadar meşgul ediyor?
  • Güvenilir olduğundan emin misiniz?
  • Kullandığınız bir koruma yazılımı cihazınızda bulunuyor mu?

WhatsApp engelleyen kişiye mesaj atma

Bunlara ek olarak yasal bir uyarıyı yapmak istiyoruz. Yardımcı kullanılan programların isterse legal olsun suç işleme yollarında kullanıldığında gerekli yaptırımlar söz konusu olabilir. Test için veya merak edip bakmak istedim demeniz sizi kurtarmayacaktır.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:31

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir