WhatsApp gif nasıl gönderilir ?

media 8353

Whatsapp beta sürümünde yer alan yeni bir özelliği sizlere bahsetmeye çalışacağız. Uygulamada artık gif formatındaki hareketli resimleri sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

teknik destek

Whatsapp beta uygulamasında, içerisinde yer alan gif resimleri sevdikleriniz paylaşabilirsiniz. Daha önce gif resimleri arkadaşlarınıza göndermenize imkan tanımıştı. Şimdide uygulama kendi içerisinden binlerce gif resmini sevdiklerinize paylaşma imkanı vermektedir. Şu aşamada beta olan uygulama ilerleyen günlerde stabil sürüm içerisinde yayınlanacak. Bu özellik kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi.

Uygulama arşivinde bulunan gif sayısı oldukça fazla görünmektedir. İlk bakışta zengin içeriği dikkat çekmektedir. Gif arşivinde her türlü duygunuzun karşılığı bir resim bulmanız mümkündür. Komik, eğlenceli, sinirli bir çok duygunuzu arkadaşınıza bu gifler ile gösterebilirsiniz.

Peki bu giflere nasıl ulaşarak gönderim yapabiliriz ? 

  • İlk önce Whatsapp uygulamasına giriş yapınız.
  • Ardından smiley simgesine tıklayınız.
  • Bu bölüme giriş yaptığınızda ekranın sağ alt kısmında bulunan Gif simgesine tıklayarak Whatshapp uygulamasında yer alan gif resimlere ulaşabilirsiniz. Bu ekrandan göndereceğiniz gifi seçiniz.

WhatsApp gif nasıl gönderilir ?

  • Bu ekranda ayrıca seçtiğiniz gifi göndermeden ön izleme yapma imkanına sahipsiz. Göndereceğiniz gife istediğiniz başlığı ekleyerek karşı tarafa gönderebilirsiniz.

WhatsApp gif nasıl yollanır

  • Son olarak gönderdiğiniz gif aşağıdaki gibi bir görünüme sahip olacaktır.

WhatsApp gif yollama

Şu aşamada bu özellik geliştirilmemiş gibi durmaktadır. İlerleyen günlerde arşivde yer alan bütün gifler belirli kategorilere ayrılarak karşımıza çıkması beklenilmektedir. Whatsapp sorunları için Whatsapp müşteri hizmetleri bulunmadığından önerdiğimiz numarayı arayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 19:13

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın