WhatsApp gönderilen mesajı geri alma denediniz mi?

WhatsApp gönderilen mesajı karşı taraftan silme veya ulaşmadan silmek adına yeniliği yayınlayan şirket çok sayıda gelişmeye ışık tutuyor.

Andronova

WhatsApp, uzun zamandır yaptığı testlerden biri olan gönderilen mesajı geri çekme özelliğini nihayet yayınladı. Tabi bu özelliğin geldiğinden çoğu kullanıcının haberi bulunmamakta. Peki bu özellik nasıl kullanılır yani nasıl yapılır resimli olarak sizlerle paylaşmak istedik.

Yanlışlıkla gönderilen mesajı karşı taraftan silmek için yeni özellik mesajı geri çekme şu an kullanımda. Düşünün yanlışlıkla bir mesaj attınız ya da birine göndereceğiniz mesajı başka birine gönderdiniz. Bu mesajı geri çekmek için mesajın üzerine basılı tutup silerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. 

Not: Atılan mesajları geri çekme özelliğinin aktif olması için her iki tarafta’ da WhatsApp’ ın son sürümü kullanılması gerekiyor. Mesajı sildiğinizde hem sizin Whatsapp uygulamanızda hemde karşı taraftın Whatsapp’ ında mesajın silindiği görülecek. Tabi siz silene kadar karşı taraf o mesajı görmezse sorun yok. 🙂

Yeni özelliğin detaylarına haber sonunda “Whatsapp gönderilen mesajı okunmadan geri alma” ve “WhatsApp’ ta gönderilen mesajı iptal etme” haberimizden ulaşabilirsiniz. www.andronova.net

Whatsapp gönderilen mesajı okunmadan geri alma

Yanlışlıkla attığınız mesajın üzerine basılı tutup “sil” seçeneğine dokunun. Ekrana “herkesten sil” ve “benden sil” seçenekleri gelecek. Burandan “herkesten sil” seçeneğine dokunun. Ekrana her iki tarafa da “bu mesajı sildiniz” uyarısı gelecek. 

Karşı taraftan mesaj silindiği şu şekilde görülecek “bu mesaj silindi” ve sizde ise “bu mesajı sildiniz”

Whatsapp gönderilen mesajı okunmadan geri almaWhatsApp gönderilen mesajı geri alma denediniz mi?

Altta bulunan resimdeki hatanın çıkması versiyonla alakalıdır. Lakin doğru olmasına rağmen çıkanların cihazını yeniden başlattıktan sonra duruma göre oturumdan çıkışa atabilir.

atılan mesaj nasıl silinir

Tekrar belirtelim WhatsApp’ ta yanlışlıkla gönderilen mesajı, fotoğrafı ve videoyu karşı taraftan silmek için iki tarafta da Whatsapp uygulamasının son sürümü olması şartını hatırlatmak istiyoruz. Yani olmuyor diyenlerin öncelikle sistem gereksinimlerine bakmaları gerekmekte. Olumsuz bir şeyler görünmüyorsa cihazdan veya hesaptan kaynaklı olma adına kontrol edilecek yerler olacak.


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 20:29

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.