WhatsApp görüntülü arama ile hackleme

WhatsApp' ın bu ara büyük bir güvenlik açığıyla başı ağrıdı. Bir kullanıcının tespit ettiği açıkla görüntülü aramayla birini hackleme çok basit oluyordu. Açık virüs mü?

Andronova

Ağustos’ da gündeme gelen bir güvenlik açığı Eylül ayının sonlarında kapatıldı. WhatsApp’ ta görülen çok tehlikeli bir açık sessizce kapatıldı.

Açık neydi? Görüşmelerde kişinin verileri çalınabiliyordu. Tabi uzun zaman resmi bir açıklama yapmayan şirketten yeni açıklama yapıldı.

Görüntülü görüşme sırasında karşı tarafın mesajları ve kişisel verilerine erişimi sağlayan sistemsel açık doğal bir virüsü ortaya çıkarıyor. Denilene göre belli Android sürümlerinde görüldüğü gibi iOS tarafında da görülmüş olabilir. Tabi iPhone’ a ne derecede erişim yapılabiliyor bu biraz kafaları karıştırıyor.

WhatsApp, hesaplarda her hangi bir sorun olmadığı ve açığın büyük ihtimalle bilinmediğini ifade etti.

WhatsApp aramalardaki açık

Açık N. Silvanovich adında bir uzman tarafından tespit etti. Bulan kişi aynı zamanda açığın kapatılmasında WhatsApp’ a yardım atmiş.

Eylül ayındaki güncellemeden sonra birde Ekim’ de yayınlanan güncellemeyle tamamen güvenliğin sağlandığı duyuruldu. 

WhatsApp görüntülü arama ile hackleme


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 18:38

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.