WhatsApp görüntülü görüşme 50 kişi olabilir

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

WhatsApp, Messenger Room uygulaması ile aynı anda 50 kişiyle görüntülü görüşme sağlayabilir. Önemli bir haber kaynağına göre henüz çalışmalar tamamlanmadı.

Sponsorlu reklam

WhatsApp’ ta yeni bir gelişme var. Henüz netleşmeyen ama önemli bir web sitesinde yer alan bilgiye bakıldığında görüntülü görüşme 50 kişiye çıkabilir. Ara ara WhatsApp ile ilgili önemli gelişmelerin takip edildiği bir blogda yer alan ve henüz kodlamanın tamamlanmadığı güncelleme için bazı bilgiler yer alıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Corona ile birlikte görüntülü konuşma ve uzaktan eğitim ön plana çıktı. Bu konuda çok sayıda uygulama kullanıcı oranlarını hayli arttırdı ve uygulamalarını geliştirmek için çalışmalara başladılar. Dünya genelinde bu yöne kayan bir yapılandırma var. Hatta üniversiteler kendi uygulamalarını geliştiriyor.

Sponsorlu reklam

Grup görüntülü görüşmelerinde 50 kişi aynı anda görülebilir. Daha öncede haberini yaptığımız bir uygulama yardımı ile şirket WhatsApp’ ı daha işlevsel hale dönüştürebilir. Görüntülü görüşme 8 kişi çıkarılma kararı sonrası şimdide 50 kişi olarak yapılandırmaya başladılar.

Uzun yıllardır bir türlü hayata alamadıkları çoklu görüntülü görüşmede yüksek sayılar nihayet geliyor olabilir. Baya bir zaman önce 32 kişinin aynı anda görüşeceğini belirten bir çalışma yayınlanmıştı. Ama bir türlü çıkarılamamıştı. Bize göre bunun en büyük sebebi yüksek kullanım sayısı. Aşırı kullanıcısı olan bir uygulamada çok fazla sayıda kişinin aynı anda görüşme yapması demek büyük bağlantı sorunlarını ortaya çıkarabilir. Yani hem altyapı hem yazılım tarafında önemli çalışmaların yapılması gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp, Messenger Room uygulamasından yararlanabilir. Yeni bir haberde bu uygulamanın araçı olarak kullanılabileceği söyleniyor. Tabi bu olursa M.Room’ a uçtan uca bir şifreleme söz konusu olacak.

Yapılan yeni düzenlemeler ve uygulamalar arası rekabetten dolayı belki ileride çok sayıda uygulama 50 – 100 kişi aynı anda grup görüşmesi yapar.

WhatsApp görüntülü görüşme 50 kişi olabilir
WhatsApp görüntülü görüşme 50 kişi olabilir

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak