WhatsApp görüntülü grup araması telefonunuz bu aramaya katılamıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

İnternet bağlantısı yok WhatsApp telefonunuz bu aramaya katılamıyor daha sonra tekrar deneyiniz hatası alanlara çözümde ne gibi adımların uygulanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Görüntülü aramalarda aramaya katılamıyor sorunu farklı farklı nedenlerle çıkabilir. Bu içeriğimizde gördüğümüz uyarı bağlantımızda oluşan kopma sonucunda karşımıza çıkmıştır. Sanırız görüşme sırasında telefon araması geldi ve bu şekilde bir uyarı ekrana çıktı.

Görüntülü grup aramalarında aramaya katılamıyorum şikayetlerinin çoğu anlık oluşan durumlardan karşımıza çıkar. Zaten pek bunla alakalı yardım paylaşımlarını göremedik. Lakin çıkan metinler bazen değişebiliyor ve arayışta olanlar bu metinlere göre talep gönderebiliyor.

WhatsApp aramaya neden katılamıyorum?

Davetle gelen aramaya neden katılamıyorum sorularına net olmasa da olası sebepleri sıralayarak yanıt vereceğiz. En uygun olandan başlayıp duruma göre diğerlerini deneyerek devam ediniz.

  • Görüşme halinde gelen çağrı.
  • Bağlantınızda şebeke sorunları.
  • Bulunduğunuz yerde internet kesintilerinin yaşanması.
  • İnternet bağlantı teknolojisi arasında geçişlerde oluşan aksaklıklar.
  • Cihazın aşırı yavaşlaması veya yer yeteri kadar olmaması.
  • Tarihin yanlış olmasından dolayı aksaklık çıkması.
  • Şüpheli davranışlarla karşılaşıldığında önlem amaçlı engellemeler uygulanması.

Yapacağınız denemeleri buna göre yapabilirsiniz. Önce telefonun yeniden başlatılmasını öneriyoruz. Sonrasında test adımlarını uygulayınız.

Başka kişilerle denemeden net bir yol izlemeyiniz. Belki bölgelere göre aksaklık görülebilir. Bağlantınızı değiştirerek çözüme ulaşmanız da mümkün.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
WhatsApp goruntulu grup aramasi 2
WhatsApp görüntülü grup araması telefonunuz bu aramaya katılamıyor

Uygulamadaki sürüm sorunları

Gelen güncellemelerde bazen uyum sıkıntısı veya yüklü olanlarla çakışma gibi durumlar çıkabiliyor. Bunun için yapılması gereken sonradan yüklenenleri durdurma veya silme ile test etmeniz olacak.

Diğer bir önemli not ise eski olan önceki versiyonlarla yapılması gereken testler. Kaldırın ve öncekileri yükleyip deneyiniz. Tabi bilgisayar uygulamasından da test yapmanızı öneriyoruz.

Android kullananların uygulamalar adlı bölüme girip oradan WhatsApp’ a dokunmaları gerekiyor. İçerisinde yer alan önbellek ve güncelleme kaldırmayı uygulamalarını öneriyoruz.

Depolamada boş alanın olduğunu görenler bazen yeterli diyerek işlem yapmadan geçiyor. Halbuki sistemin ve uygulamaların çalışması için belki daha fazla alan gerekebilir. Bunun için gereksizlerden kurtulunuz.

Kişiyle alakalı çıkması mümkün sıkıntılar

İşlem engellemelerinde çoğunlukla bağlantı problemleri çıkıyor olsa da kullanılan cihazda olası sıkıntılar ve hesaplarda görüşen şüpheli durumlarda bu sınıfa dahil olabilir. Yukarıda söz ettiğimiz gibi başka yerlerden bağlanılması ve varsa başka telefondan da denemeniz gerekiyor. Windows uygulamasında gerekli izinlerin verilmesi ile burada da iyi bir deneme yapılabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Profil alanınızda durum paylaşımı ve hakkında alanına bir şeyler ekleyip deneme yapınız. İşlem gerçekleşmediyse o gün ya sistemde arıza var ya da hesaba uygulanan bir engel olduğu aklımıza gelebilir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.