WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır?

media 10789

Cep telefonda Whatsapp arama nasıl yapılır şeklinde çok fazla yazıyla karşılaşırsınız. WhatsApp görüntülü görüşmek için son sürüme sahip olmanız gerekiyor.

teknik destek

WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır beklediği görüntülü konuşma özelliği kısa süre önce beta sürümü ile yayınlandı. WhatsApp görüntülü arama test sürecini tamamladı. Artık WhatsApp’ ta görüntülü arama aktif.

WhatsApp, görüntülü görüşme özelliği şuan için bazı yerlerde aktif durumda. Türkiye dahil çoğu ülke için bu ay içerisinde ulaşması bekleniyor. WhatsApp görüntülü konuşma özelliği ile Skype ve FaceTime uygulamaları gibi video konferans özelliği de ekli gelecek. Yani artık çoklu görüntülü görüşme yapılabilecek. Örnek her hangi bir WhatsApp grubundakiler görüntülü görüşme yapabilecek.

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır?

WhatsApp görüntülü konuşma

WhatsApp görüntülü arama

WhatsApp’ ta görüntülü arama yapabilmeniz için her iki tarafta da WhatsApp’ ın son sürümünün olması gerekiyor. Görüntülü görüşme yapacağınız kişini ekranını açıp arama tuşuna bastığınızda “Sesli arama” ve “Görüntülü arama” seçeneği açılıyor. WhatsApp’ ın hem görüntülü arama hemde çoklu görüntülü arama özelliği güncellemesi kısa süre sonra dünya geneline ulaşması bekleniyor. Arama güncellemesini beklemeden kullanmak istiyorsanız mevcut harici yayınlanan apk dosyasını kullanabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 08:34

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın