WhatsApp grup ismi değişikliği nedeniyle hesap kapatma cezası

media 3723

Grup adı değiştirme işlemine dikkat! WhatsApp grup ismi değişikliğinin hesap kapatılma nedeni olabileceğini biliyor musunuz? Şüpheli grup ismine yasaklama getirebiliyor.

Andronova

WhatsApp grup isimlerine ceza yağıyor. Geçtiğimiz haftalarda başlayan şüpheli grup isimlerine yönelik yasaklama devam ediyor. Şüpheli grup isimleri nedeniyle WhatsApp erişim yasağı devam ediyor.

Şüpheli isimleri illegal hesap olarak gören WhatsApp bu yönde ciddi yaptırımlar uyguluyor. Bazı kullanıcıların yaptığı paylaşımlarda katıldıkları gruplarda yapılan isim değişikliği nedeniyle WhatsApp yasaklandığını söylüyorlar.

Yasa dışı grup isimleri veya kötü niyetli isimler alan gruplar kısmi veya tamamen kapatılabiliyor. Üye olan kullanıcılar da bu yasaktan payını alıyorlar.

Grup ismi değiştikten sonra yasaklama alan kullanıcılardan bazıları geliştiriciye şikayetlerini iletti. Yanlışlıkla kapatılan hesabı geri açma gibi bir dönüşün henüz yapılmadığını belirtiyorlar.

WhatsApp neden yasakladı sorusu için otomatik bir cevap geliyor. Mesajın yanıtı kural ihlalinin yapıldığı nedeniyle bu şekilde bir durumla karşılaştıkları belirtiliyor.

Yapılan bildirimden çıkan sonuç yanlışlıkla kapatılan hesap için bir şey yapamayacaklarını anlatmak istiyorlar. Çok fazla kullanıcısının olduğundan pek geri dönüşlere doğru dürüst cevap vermedikleri anlaşılıyor.

Katıldığınız gruplara dikkat ediiniz. Haksız yere hesap kapatılma durumları için sorun bildirim kısmını kullanabilirsiniz. 

WhatsApp grup ismi değişikliği nedeniyle hesap kapatma cezası
WhatsApp grup ismi değişikliği nedeniyle hesap kapatma cezası

WhatsApp grup adı değiştirme

  • Grup adını değiştirmek istediğiniz gruba girip en üste grup adına dokunun,
  • İlk satırda grup adına dokunun,
  • Konu yazan yerde mevcut adı silin ve yenisini yazın,
  • Altında grup açıklaması ekranıyla karşılaşabilirsiniz.
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın