WhatsApp gruptan çıkma ve kişi silme

Andronova
3 Minimum Okuma

WhatsApp gruptan çıkma ve kişi silme işlemlerini iPhone üzerinden örnek resimlerle göstermek istedik. Gruptan çıkmadan engellemek isteyenler için gerekli adımlar yazıda.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Whatsapp gruptan çıkmak, Uygulamadan sohbet geçmişini, paylaşılan fotoğrafları ve mesajları kolaylıkla silebilirsiniz. İster tüm mesajlar siler, isterse teker teker seçerek yapabilirsiniz. Birde örnek biriyle yapılan tüm sohbetleri silmek istiyorsanız kişinin üstüne gelerek kaydırıp diğer seçeneğiyle “Sohbeti sil” ile yapabilirsiniz.

WhatsApp sohbet paylaşımları, paylaşılan fotoğrafları ve videoların yedeğini alma & arşivlemek için grup veya kişi adı üstüne basılı tutup sol tarafa doğru çekiyoruz. Ekrana gelen “Arşivle” seçeneğini tıklamanız yeterli. Arşivlenen bölüm, WhatsApp uygulamasını açtığınızda ana ekranının üst tarafında “Arşivlenmiş sohbetler” seçeneği yer alacak.

WhatsApp gruptan çıkma

WhatsApp sohbet geçmişini silmek ve arşivlemek için gerekli adımlara aşağıdan ulaşacaksınız.

Arşivlenmiş grup ve kişileri yine aynı yöntemle sola doğru sürükleyerek, “Arşivleme” seçeneği ile eski haline çevirebilirsiniz.

WhatsApp kişi ve grupları silmek, gelen bildirimler seslerini sessize almak, paylaşımları, sohbetleri e-posta arşivlemesi yani maile gönderme, sohbetleri (yazışmaları), video, resim paylaşımlarını silmek temizlemek, WhatsApp grubundan çıkmak veya kişiyi kaldırmak silmek için sola doğru sürükleyip “Daha” seçeneği ile aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
WhatsApp gruptan çıkmak iphone 8
WhatsApp gruptan çıkma ve kişi silme
whatsapp gruptan çıkmak iphone 7
WhatsApp gruptan kişi silme

Buradan “WhatsApp bldirimleri kapatma sessize almak”, sohbeti temizleme (whatsapp sohbet geçmişini silmek) ve gruptan çıkmak için seçeneklere ulaşacaksınız. Birde mesajları WhatsApp sohbet paylaşımla yani “Sohbeti e-posta” ile gönderebilirsiniz.

WhatsApp kişi silme
WhatsApp grupta sessize alma
WhatsApp sildiğim kişi sildiğimi görüyor mu?
WhatsApp gruptan çıkarma

WhatsApp sildiğim kişi sildiğimi görüyor mu?

Gruptakiler gruptan çıktığımı görebiliyorlar mı ve sildiğim kişi sildiğimi görüyor mu sorularının yanıtına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp hesabınızın yer aldığı gruplardan çıkmak için “Gruptan çık” seçeneğine dokunmanız yeterli. Eğer sürekli bildirimlerden rahatsızsanız ve gruplardan çıkmak istemiyorsanız, “Veya sessize al” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Whatsapp grup kişi silmek içinde grupta yönetici olmanız gerekiyor.

WhatsApp hesabının kayıtlı olduğu gruplardan çıkıldığında, çıkılan grupta yer alan kişiler benim gruptan çıktığımı görebiliyorlar mı? Sorusunun cevabı evet. Ortak bildirim alanında şu kişi gruptan çıktı veya ayrıldı diye bir yazı geçiyor.

WhatsApp’ dan gelen bildirimleri sessize alabilir miyim? Diye soru soranlar için evet. Peki nasıl sessize alırım? iPhone iOS cep telefonlarda “Ayarlar” seçeneğinde en alt taraflarda yer alan WhatsApp bölümüne giriş yapıp, “Bildirimler” seçeneğine girerek, “Sesler” veya “Bildirimlere izin ver” seçeneğini pasif yapmanız yeterli.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp “Sohbeti temizle” seçeneği kullanılarak grup veya kişilerle yapılan sohbetler ve paylaşımlar gerçekte siliniyor mu? Çoğunlukla yedeğin alındığını söyleyebiliriz. Her ne kadar şirket biz dahi göremiyoruz dese dahi işin böyle olmadığını düşünüyoruz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir