WhatsApp gruptan çıkmadan engelleme ve engel kalkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp gruptan çıkmadan engelleme işlemi için uygulayacağınız adımları resimli şekilde sizlere hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Makale içeriğinde hem kişi engelleme hem grup engeli için yapacaklarınızı adım adım gösterdik. İşlemlerde problem yaşandığında kontrol etmeniz içinde önerilerimiz olacak. Konumuzun temelinde gruptan çıkmak yerine sessize alma seçeneğinin kullanılmasını öneriyoruz.

Öncelikle WhatsApp kişi engellemeye yer veriyoruz. Devamında grup engeli için seçenekleri sıralayacağız. Anlatımı iPhone üzerinden hazırladık.

WhatsApp kişi engelleme için yapılacaklar

Tek tek belirttiğimiz bölümlere girerek gerekli adımları uygulayacaksınız. İşlemler sırasında isterseniz kişi profilinden de kişi kısıtlama işlemini yaparsınız.

 • Uygulamanın ayarlarına geçin,
 • İçeriğinde hesap denilen başlığa girin, 
 • Gizlilik yazısına dokunun,
 • Engellenenler denilen bölümden yeni ekle ile gerekli işlemi uygulayın.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi isterseniz daha kolay olan engelleyeceğiniz kişinin profiline dokunun ve …kişisini engelle seçeneğini ile gerekli kısıtlamayı yapın. Engeli kaldırmak içinde aynı bölümden engeli kaldır yapmanız yeterli olacak.

WhatsApp kişi engeli kalkmıyor sorunu

WhatsApp engel kalkmıyor hatası yaşandığı takdirde kişinin çözümde ne gibi adımlar atması gerektiğinden bahsedeceğiz. Sorunun öncelikle kişiden mı yoksa uygulamadan mı kaynaklı olduğunun analizi gerekiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp kişi engeli kalkmıyor sorununda şunları kontrol edin:

 • Telefonun tarihinin kontrol edilmesi gerekiyor. Yanlış ise düzenleyip sonra telefonu yeniden başlatalım.
 • İnternetin aşırı yavaş olması veya herhangi bir bağlantı probleminde işlemde sorun yaşanma olasılığı var. Bunun için farklı bağlantı türlerinden yararlanın. Kablosuz ve mobil veri ile ayrı ayrı deneyin.
 • Farklı bir kişiyi engelleyip ondan da engel kalkıyor mu diye kontrol edelim.
 • WhatsApp tarafında herhangi bir problem olup olmadığının kontrol edilmesi adına farklı bölgelerdeki kişilerle görüşüp kontrol edin.
 • Çok sık peş peşe yapılan herhangi bir şeyde bazen güvenlik devreye girerek işlem engeli uygular. Belli bir dakikaya kadar işlem yapmanız kısıtlanır. Çok fazla yapılan denemelerde gün boyu bu kısıtlamanın devam edeceğini belirtelim. Şikayet edilen hesaplarda da bu şekilde olacak.
 • Güncelleme yapılan cihazda uyum sorunları yaşandığında önceki sürümle denenmesi gerekiyor. Ondan önce yazı devamında öneri bir adımı uygulayarak sonra bu seçeneği denersiniz.

WhatsApp grup engelleme adımları

Eskiden bir çok özellik için 3. parti dediğimiz uygulamalardan yararlanılırdı. Şimdilerde popüler olan bir çok uygulamanın genel ihtiyaçları karşıladığını görüyoruz. WhatsApp’ ın da önemli özellikleri geçte olsa kullanıcılarına ulaştı.

Gelelim grupla alakalı meseleye. Bazen insanların aşırı gelen mesajlardan sıkıldığı oluyor. Özellikle grup sohbetlerinde çokça bildirim mesajları gelir. Hesap sahibinin önem sırasında göre bunlara öncelik verir. Önemli olmayanlarında sessize alındığını düşünüyoruz.

WhatsApp gruptan çıkmadan engelleme nasıl yapıldığını soranlara bu sessize alma seçeneğini öneririz.

Grup engeli için adımlar şöyle:

 • Sohbetler bölümüne geçin,
 • İlgili gruba dokunun,
 • Grup başlığına dokunun,
 • İçerisinden gerekli olan sessize almayı veya engellemeyi yapın.
WhatsApp gruptan cikmadan 1
WhatsApp gruptan çıkmadan engelleme
WhatsApp gruptan cikmadan 2
WhatsApp engel kalkmıyor

Bunun dışında sohbetler ekranında grubun üstüne geldiğinizde kaydırıp diğer denilen bölümden gerekli işlemi de uygulamanız mümkün.

WhatsApp grup bildirimleri engelleme

Kişileri ve grup bildirimlerini engellemek adına yine ister grup başlığı içerisinden ister aşağıdaki sıralamadan gerekli işlemleri tamamlarsınız.

Öneri adımlar şöyle:

 • WhatsApp ayarlarına dokunun,
 • Bildirimleri bulun,
 • Ses ve uyarıları kendi kullanımınıza göre değiştirin.

WhatsApp gruptan çıkmadan engelleme resimli anlatımımız umarım yararlı olmuştur. WhatsApp engel kalkmıyor sorunu içinde verdiğimiz örnekler değişken olduğunu belirtelim.

Aynı kategoride olan başka bir yazımız WhatsApp okundu bilgisi gözükmüyor konusuna göz atmanızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir