WhatsApp güvenlik açığı zannedilen bu özellik

WhatsApp' ta metni kalın, italik, yazının üstünü çizgi yapma ve font değişikliği için hazırladığımda örnek görüntüleri sizinle paylaşmak istedik.

Andronova

WhatsApp uygulamasında bazı karakterler ile yazının şeklini değiştirebiliyorsunuz. Bu WhatsApp’ ın bir bilinmeyen özelliği değil. İddialara göre bu bir güvenlik açığı.

Bu iddiaların nedeni Facebook’ ta görülen bazı güvenlik açıkları ve kişisel bilgilerin erişimi. 🙂 Tabi bu doğru bir bilgi değil. Bu WhatsApp’ a 2-3 yıl önce gelen bir özellik. 

Haberimizde örnek olarak verdiklerimizi sizde deneyebilirsiniz. Farklı karakterleri fark ederseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp yazı tipini değiştirme

WhatsApp yazı fontu nasıl değiştirilir? Örnek bir font değişimi olarak “`Andronova “` şeklinde yazarak ilgili metnin fontu değişebilir.

İtalik yapmak için: Bunun için ilgili metinin her iki tarafına alt çizginin koyulması yeterli. Örnek _Andronova_

Yazıyı kalın yapmak isteyenlerin yazının iki tarafına * koymanız yeterli olacak. Örnek olarak *Andronova* artık yazıyı kalınlaştırma işlemi tamamlandı. 

İlgili metnin üstünü çizgi ile vurgulamak isteynlerin; yaklaşık işareti ile yapabilirsiniz. Örnek ~Andronova~

WhatsApp yazı tipini değiştirmeWhatsApp güvenlik açığı yazıya müdahale ediyor!yazı fontları


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:31

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.