WhatsApp hata kodu

media 7638

WhatsApp çalıştırırken hata kodu 24, 101, 498 ve 919, 413, 921, 927, 941, 481, 491, 492, 403, 495, 504, 911, 920, 923, DF-DLA-15, RPC hatası, geçersiz paket dosyası, kurulum hataları çözümü.

Andronova

WhatsApp‘ ta nadirde olsa bazı hata kodlarıyla karşılaşılabiliyor. Genelde bu sorun cihaz kaynaklı oluyor. Yetersiz yer olmasından yani depolama alınının yetersiz olmasından. Bunun dışında Root yapılmış cihazda ve virüs bulaşmış telefonda sorun çıkabiliyor. Hazırladığımız yazıda genel onarım başlıklarına yer verdik. Sorunu devam edenler yorum ile iletişime geçebilir.

WhatsApp uygulamasını yüklerken, çalıştırırken veya bir şey gönderirken bazı hata kodlarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Bu hataların yanında “cihazda yeterli alan yok”, “bu uygulama Android cihazınızla uyumsuz”, “uygulama iPhone uyumsuz” ve “uygulama ülkenizde kullanılamamaktadır” şeklinde hatalarla karşılaşılmakta. Sorunun çözümü için önerdiğimiz adımlar yetersiz kalırsa son adım olarak cihaza format atınız.

Bir şeye kalkışmadan önce başkalarında böyle bir problemle karşılaşmış mıdır diyerek araştırmanızı öneriyoruz. Sonrasında telefonun tarihinde yanlışlık ve kapatılıp açılmasıyla denemelere devam ediniz.

WhatsApp uygulama hataları 

Cep telefonda yeterli depolama alanının olup olmadığından emin olunuz. Önbellek temizleme ve bakım uygulaması yükleyip temizleyip sonra aşağıdaki adımları deneyiniz. Bazen cihazı kapatıp açmak sorunu çözebiliyor. Bunun dışında farklı bir internet ağına bağlanarak denenebilir. ADLS wifi kablosuz bağlantı veya cep telefonun internet paylaşımına yani Hotspot ile bağlantı yapılarak. 

WhatsApp hata kodu

WhatsApp yükleme hatası çözümü

  • Ayarlar / uygulamalar / Google Play Store’ den / hafıza / önbelleği temizleyin ve veriyi silin.
  • Ayarlar / hesaplar / Google bölümden Google hesabını kaldırınız. Menü tuşuna basın sonra hesabı kaldırın. Telefonu kapatıp açıp hesaplara giderek tekrar Google hesabını ekleyiniz.
  • Alternatif olarak başka Google hesabı yani Gmail hesabı ekleyebilirsiniz.
  • Ayarlar / depolama / önbelleğe alınan verileri silin.
  • iPhone için hesap kaldırma ayarlar / hesaplar ve parolalar’ dan yapılmakta.
  • iPhone için ülke ayarlarını kontrol ediniz. Ayarlar / ilk seçenek (ad, Apple kimliği, iCloud…) / iTunes ve App Store / Apple kimliği / Apple kimliği gösterme bölümünden.
  • Virüs uygulaması ile virüs temizleme adımlarını deneyiniz.
  • Bilinmeyen kaynaklardan yüklemeye izin veriniz. Ayarlar / güvenlik / bilinmeyen kaynaklar.
  • Parallel space uygulamasını da deneyebilirsiniz. Ücretli bir uygulamadır.
  • Son adım telefonu fabrika ayarlarına döndürme.

Not: 911, 920, 923, 504, 403, 495, RPC, geçersiz paket ve indirme başarısız sorunları içinde aynı adımlar.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:40

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın