WhatsApp hesap bilgilerini talep et nedir?

Şu an son sürüm 2.18.60 ile hesap bilgileri talep etme şeklinde bir özellik eklendi. Kısa süre önce geleceği haberleri dolaşmaktaydı. Bugünden itibaren kullanabilirsiniz.

Andronova

WhatsApp kullanıcının hesap bilgilerinin ve ayarların yer aldığı raporlama özelliği. Yeni sürüm 2.18.60 güncellemeye açıldı. Beta sürümünden sonra stabil sürüm indirmeye başlandı. Gelen yenilik bir yedekleme özelliği değil. Yani paylaşılan fotoğraflar, videolar ve mesajların yedeği alınmıyor. Bunlar sadece yapılan ayarların ve genel profil bilgilerinin raporu. Detayları daha sonra sizlerle paylaşacağız.

Bu özelliği kullandığınızda içeren bilgileri rapor halinde size sunmakta. Örnek verecek olursak;

  • Grup / grupların adları kullanılan profildeki fotoğraf ve genel ayarlar.
  • İndirilen raporu isterseniz maille gönderebilirsiniz.
  • Edilen talep iptal edilemez.
  • Rapor indirilen telefondan silindiğinde her hangi bir yerde kopyası oluşmaz.
  • Tabi bir yere göndermediyseniz.
  • Rapor sıkıştırılmış ZIP halinde iner.
  • Görüntüleme olarak HTML veya başka bir uygulama ile kullanılabilir.
  • Bu rapor WhatsApp uygulamasında görüntülenemez.

Talep edilen rapor kullanıcıya 3 gün içerisinde ulaşır. Talepten sonra gün ekran gelir. Sonrasında hazır olduğunda WhatsApp tarafından bilgilendirme mesajı gelecektir. 

  • Ayarlar / hesap / hesap bilgilerini talep et / raporu talep et

hesap bilgilerini talep et ne demekhesap bilgilerini talep etmehesap bilgilerini talep et

WhatsApp hesap bilgilerini talep et ne demek

Aşağıda görsellerde yeni özelliğin ne işe yaradığından bahsetmekte. Kısaca bu özellik uygulamada yapılan ayarlamaların raporları. Yani sohbet geçmişi gibi bir yedek alma hizmeti değil.

Bizde şimdi talep ettik. Hazır olma tarihi olarak 30 Mayıs yazdı. Bakalım bize ne zaman rapor ulaşacak. Detaylarda neler olacak?

WhatsApp hesap bilgilerini talep et ne demekyeni özellik

WhatsApp’ ta hesap bilgilerini talep et çalışmıyor ya da rapor gelmiyor diye sorunla karşılaşanlar detayları ile yorum bırakabilir. Bu özelliği kullanabilmek için son sürüme sahip olmanız gerekiyor. Yani belki cihazınız uyumlu olmayabilir. 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:20

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.