WhatsApp hesap gizleme nasıl yapılır?

media 10931

WhatsApp hesap nasıl gizlenir? Eskiden beri merak edilen konulardan biri gizli şekilde sohbet etmek için ne yapılabilir. Burada anlattığımız uygulamanın kendi seçeneğidir.

Andronova

WhatsApp, kullanıcı ayarlarını otomatik olarak son görülmenizi, profil fotoğrafınızı ve durumunuzu tüm WhatsApp kullanıcılarına görüntüler. Son görülmenizi paylaşmak istemezseniz, diğer WhatsApp kullanıcılarının da son görülmelerini sizde göremezsiniz.

Şuan için WhatsApp’ ta çevrimiçi durum gizlemesi bulunmamaktadır. Ama iPhone cep telefonlarda gizlilik ayarları ile işlem görebilirsiniz. Ayarlar> Hesap> Gizlilik bölümünden yapabilirsiniz.  

Android telefonlarda ise mesajı açmadan önce hücresel veri ve Wi-Fi internet bağlantısını kaoatarak veya uçak moduna alarak engelleyebilirsiniz. Bunun dışında uygulamalar ile yapabilirsiniz.

  • Son görülme, profil fotoğrafınız ve durumunuzu tüm kullanıcıları görecektir.
  • Son görülmeniz, profil fotoğrafınız ve durumunuzu telefon rehberinizde yer alan kişiler tarafından görüntülenebilecek.
  • Son görülmenizi, profil fotoğrafınızı ve durumunuzu artık hiç kimse göremeyecek.

WhatsApp uygulamasını açınız. Hesap > Gizlilik > Son Görülme > Hiç Kimse ve Durum bölümünden hesap gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.

WhatsApp hesap gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp hesap gizleme

Son görülme açık ama hala görünüyorum diyenler için tekrar aç kapat yapınız ve duruma göre uygulama verileri / önbelleği temizlensin. Belki uygulamada bir arıza var ve bulunduğunu bölgedeki çoğu kullanıcı aynı sıkıntıyı yaşıyor olabilir. Bazen güncellemeyle ortaya çıkan aksaklıklar olabiliyor. Uyumsuzluk çıkaran durumlarda önceki WhatsApp versiyonlarından biri iş görebilir.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 23:56

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın