WhatsApp Hesap Hackleme Komedisi

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

WhatsApp hesap hackleme olaylarını bazen paylaşıldığına şahit oluyoruz. Esasında WhatsApp hesap çalma girişimi telefona yapılan bir saldırı ile yapılmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ara ara WhatsApp ele geçirme yöntemleriyle alakalı sorular geliyor. Her alanda hesap çalmak için program var mı diyen meraklılar çok diyebiliriz.

Türkiye’ de ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma programlarının başını çeken WhatsApp rakip tanımıyor. 7′ Den 70′ e kullanıcısı bulunan bir uygulama. Görüntülü arama, grup oluşturma ve kullanımı en çok tercih edilen özelliği. Sık kullanıma sahip olunan özelliği bazen başa bela olabiliyor. Bazı kullanıcılar sevgilim kiminle görüşüyor veya kiminle yazışıyor gibi durumlar için hackleme yöntemlerinin çok araştırıldığını düşünüyoruz.

Eşimin WhatsApp mesajlarını görmek istiyorum veya kız arkadaşımın mesajlarına bakma gibi çok sayıda aramalar yapanlara karşılaşabiliyoruz. Her hesap çalınabilir ama hacklenen WhatsApp değilde genelde telefon oluyor. WhatsApp gibi önemli uygulamaların açıklarını malum her hackler bulamaz. Peki birinin mesajlarını okumak mümkün olur mu?

WhatsApp Hesap Çalma

Şu noktayı aydınlatmakta fayda var. WhatsApp hackleme demek WhatsApp hesap çalma anlamına gelmiyor. Bir hesabı çalabilmeniz için kullanılan hattı ele geçirmeniz gerekiyor. Yani hat kolonlama gibi yöntemler yapılması gerekiyor. WhatsApp çalma denilen işlem hesaba erişim sağlama demek. Bu ise WhatsApp kullanılan telefona virüs bulaştırarak keylogger yerleştirmeyle yazışmalara erişim yapma veya ekran görüntüsüne erişmek demek. Evet bu yöntem olabilmekte. WhatsApp ne kadar güvenli olsa da uçtan uça şifrelense de telefona virüs bulaşırsa WhatsApp sohbetleri görülebilmekte.

Birinin WhatsApp Mesajlarını Nasıl Okurum?

WhatsApp Web üzerinden mesajları görmek için bazıları web.whatsapp.com üzerinden erişim yaparak başkasının mesajlarını okudum diyerek sanki hesabı çaldığını göstermek ister. Bu bir nevi sosyal mühendisliğe girer. Mesajlarını okumak istediği kişinin telefonundan kodu okutarak bilgisayardan veya cep telefondan erişim yapar. Bu yöntem çok kullanılan yöntemlerden biri. Burada önemli olan kişinin telefonunu kullanabilmek. Tabi desen kilidi ve tuş kilidi yoksa ya da şifresini biliyorsanız. www.andronova.net

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatScan for WhatsWeb ile birinin telefonuna sorunsuz erişim yapabiliyorsanız ama tabi ki ilgili kod taranarak işlem yapılıyor.  Bu programın nasıl bir çalışma yöntemi var diyenler için kısaca WhatsApp Web benzeri bir uygulama ve kolay bir arayüze sahip. En iyi tarafında bu programa şifre koyabiliyorsunuz.

WhatsApp Hesap Hackleme Yönteminin Kullanım Şekli

Kurulumda size şifre ayarlamak istiyor musunuz diye soracak. Evet dediğinizde bir desen kilidi yani desen şekli belirlenmeniz istenecek. Eğer şifreyi daha sonra değiştirmek istiyorsanız yukarıdaki 3 çizgiye dokunup “Parola değiştir” seçeneğine dokunabilirsiniz. Desen kilidini kapatmak istiyorsanız şifreyi kapatmak için yine aynı yere girip “Şifre enable / disable” seçeneğini pasif yapınız. 

Uygulamayı telefon yazılımına göre resmi mağazadan indiriniz. Ama bazen bazı uygulamalar daha sonra yaptıkları güncellemelerden sonra mağaza tarafından olumsuz bir durum görüldüğünde mağazadan uygulama silinmekte. Sonrasında resmi olmayan mağaza kanallarından indirilmek zorunda kalınıyor.

  • Uygulamayı indirdiyseniz ekrana gelen yönergeleri uygulayıp WhatScan çalıştırınız.
  • Ekran kod okutma bölümü gelecek. Yazışmaları görmek istediğiniz kişinin telefonundan WhatsApp açılacak ve “Ayarlar” girip, “WhatsApp Web / masaüstü” yazısına dokunun.
  • Ekran QR kodunu göreceksiniz. Sonra mesajları okuyacağınız yani WhatScan uygulamasının olduğu telefondan bu kodu okutunuz.

Hepsi bu kadar. İşte WhatsApp çalma dedikleri yöntemlerden biride bu! www.andronova.net

WhatsApp çalma hesap hackleme komedisi
WhatsApp hesap hackleme komedisi
WhatsApp hesap çalma
WhatsApp hackleme yöntemi

Yukarıdakilerin dışında bazı uygulamalar bulunuyor. Bunların çoğu ya sizin WhatsApp hesabınıza zarar veriyor yani verilerinizi çalıyor veya telefona virüs bulaştırıyor.  Bundan dolayı her duyduğunuz programı araştırmadan kullanmayınız. Sonra dün yediğin hurmalar meselesine dönmesin.

WhatsApp Hesabımı Nasıl Korurum?

WhatsApp hesabının çalınmaması adına uygulayacağınız bir çok yöntem kullandığınız telefonla alakalıdır. Zaten WhatsApp’ ın kendince bir çok güvenlik seçeneklerini uyguladığını biliyoruz. Lakin cihaz korumasız ise hiç bir uygulama kendi başına yeterli olmaz.

Android kullanıcılarının özellikle dikkat etmeleri gereken şeyleri aşağıya bırakıyoruz. iPhone için pek bir şey yazmıyoruz ama onda az da olsa risk taşıyan durumlar var. Yani yüzde yüz güvenmemeniz önerilir.

  • Telefonun yazılımı ve uygulamaların sürümleri her zaman güncel olmasına dikkat edin.
  • Ekran kilidi, uygulama kilitleri ve güvenlik seçeneklerini aktif edin. Yanında gelişmiş bir koruma uygulaması kurulu olsun.
  • Bazı virüslerin ekran görüntüsü aldığını biliyoruz. Böylece WhatsApp hesap doğrulamasında gelen kodu görme durumu oluşuyor. Yani başka bir cihazda doğrulamada kullanılma olasılığı var.
  • Mesajlaşma ve sosyal medya hesaplarına gelen bağlantıları direk açmayın. Artı fake uygulama ve sayfalarda giriş bilgilerinizi kullanmayın.

WhatsApp hesap hackleme programı şeklinde internette yapılan paylaşımlara itibar etmeyin. Bunların direk hesabı çalmak için işe yaradığını düşünmüyoruz.

WhatsApp Güvenlik Açığı Zannedilen Bu Özellik

WhatsApp’ ta metni kalın, italik, yazının üstünü çizgi yapma ve font değişikliği için hazırladığımda örnek görüntüleri sizinle paylaşmak istedik.

WhatsApp uygulamasında bazı karakterler ile yazının şeklini değiştirebiliyorsunuz. Bu WhatsApp’ ın bir bilinmeyen özelliği değil. İddialara göre bu bir güvenlik açığı.

Bu iddiaların nedeni Facebook’ ta görülen bazı güvenlik açıkları ve kişisel bilgilerin erişimi. 🙂 Tabi bu doğru bir bilgi değil. Bu WhatsApp’ a 2-3 yıl önce gelen bir özellik. 

Haberimizde örnek olarak verdiklerimizi sizde deneyebilirsiniz. Farklı karakterleri fark ederseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp Yazı Tipini Değiştirme

WhatsApp yazı fontu nasıl değiştirilir? Örnek bir font değişimi olarak “`Andronova “` şeklinde yazarak ilgili metnin fontu değişebilir.

İtalik yapmak için: Bunun için ilgili metinin her iki tarafına alt çizginin koyulması yeterli. Örnek _Andronova_

Yazıyı kalın yapmak isteyenlerin yazının iki tarafına * koymanız yeterli olacak. Örnek olarak *Andronova* artık yazıyı kalınlaştırma işlemi tamamlandı. 

İlgili metnin üstünü çizgi ile vurgulamak isteyenlerin; yaklaşık işareti ile yapabilirsiniz. Örnek ~Andronova~

yazı fontları
WhatsApp güvenlik açığı

WhatsApp hesap hackleme adlı haberimiz buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir