WhatsApp hesap yedeği alma video anlatımı

media 8295

WhatsApp' ta sohbet yedeğini Google Drive dışında iCloud ve hatta yardımcı programlarla almak artık mümkün. Yedek alma ayarlarında otomatik yedekleme de bulunmakta.

Andronova

WhatsApp hesabınızın yedeğini almak istiyorsanız veya otomatik yedek özelliğinden yararlanmak istiyorsanız yardımcı yazılımların işinize yarayacağınız düşünüyoruz. Yeni bir telefon alındığında en sık sorulan ve sıkıntı çekilen şeylerden biridir bu.

Telefon ve interneti olan neredeyse tüm kullanıcılarının tercih ettiği mesajlaşma uygulaması kendini geliştirmeye devam ediyor. En çok tercih edilen olması sebebiyle verilerin önemi daha arttı diyebiliriz. İş böyle olunca paylaştıklarımızda değerli olabiliyor. Facebook’ un satın alındıktan sonra hızla büyümeye devam eden uygulama şu an hayatımızın vaz geçilmezlerinden olmayı sürdürüyor.

Şimdilik güvenliğinin çok sayıda alternatif platforma göre iyi olduğu söyleniyor. Hatta en iyi uygulama olarak görülmekte. Buna güvenen çok sayıda kullanıcısı her türlü özel ve gizli bilgilerini bu uygulama üzerinden paylaşmakta. Tabi kul yapısı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bir gün Titanik misali olabilir!

WhatsApp nasıl yedekleme yapmanız gerekiyor

“Ayarlar / Sohbetler / Sohbet Yedeği” ve otomatik yedek almak içinse “Otomatik Yedekleme” (günlük, haftalık, aylık) alanından işlem yapınız. WhatsApp haftalık, aylık ve günlük yedekleme periyotları ile alınabilmekte.

Yedek alınmasında yeterli boş alanın olmasına dikkat ediniz. Uyarı çıkıyor ama var diyenlerin sistemin ihtiyacına dikkat etmesi gerekiyor. Eğer yeterli depolamaya sahip değilse o anlık işlem için bir kereliğine yer alınabilir. Bir diğer önemli husus mevcut olan eski yedeğin silinmesiyle belki gerekli alana sahip olabilirsiniz.

WhatsApp yedekleme nasıl yapılır?WhatsApp hesap yedeği alma video anlatımıyedek nasıl alınır

WhatsApp alınan yedeği görme

Yedek aldıktan sonra Ayarlardan “Sohbet Yedeği” bölümüne giderek “Son yedekleme” alanından son alınan yedeği kontrol ediniz. Alınan yedeği aynı bölümden geri yükleyebilirsiniz. İşlemlerde alınan hatalarda her zaman kontrol edilecek alanlar vardır. Geçici bir şeyden dolayı cihazın kapatılmasının çözüm getirdiği oluyor. Bir başka bakılacak yer ise tarihin doğruluğu.


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 20:44

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın