WhatsApp iletişim numarası için alternatif

WhatsApp' ın her hangi bir 44411111 çağrı merkezi ve yardım alınabilecek resmi bir kanal bulunmadığından dolayı iletişim kısmı için gerekli adımları önereceğiz.

Andronova

WhatsApp‘ ın Türkiye genelinde bir destek hizmeti yer almıyor. Çoğu kullanıcı müşteri hizmetleri için 118’ li bir numara veya 0850 WhatsApp iletişim hattı aramakta. Çoğu uygulama için böyle bir telefon numarası bulunmamaktadır. Ama WhatsApp dışında bazı danışmanlık hatları bulunuyor. 

Uygulama ilk çıktığı günden beri ilgi odağı olmayı başardı. Son yıllarda büyük yükselişi ile en çok kullanılan uygumalardan biri olmayı başardı. Tabi bu yükselişin Facebook’ un satın almasınında büyük etkisi var. Şirket, WhatsApp’ ı 19 milyon dolara satın alarak büyük hamle yaptı. 2016 Yılının ilk çeyereğinde açıklandığında 1 Milyar kullanıcıyı aştığı belirtilmekte. Artık zamanımızda çoğu kullanıcının bu uygulamaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Düşünün şuan 1 yıl geçti ve 2017 yılında nasıl bir yükselişte olacak!

WhatsApp müşteri temsilcisi var mı?

WhatsApp’ ın dünya genelinde bir çağrı merkezi bulunmamakta. Resmi web sitesi whatsapp.com üzerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle sayfanın en altında Yardım / SSS bölümünden sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 

Yardım konuları: Uçtan Uca Şifreleme sorunları, mesaj alma ve gönderme sorunu, grup sorunları, genel güvenlik soruları, doğrulama kodu gelmeme sorunu, sesli ve görüntülü görüşme sorunu,  video açma görüntüleme sorunu, WhatsApp’ ta geçici engelleme aldım, numara değiştirme, hat kapalıyken WhatsApp kullanılır mı? hat kapalı ama WhatsApp kullanılıyor ve genel hatalarla ilgili destek alabilirsiniz.

 WhatsApp‘ ın genel iletişim şikayet e-posta adresi: [email protected]

Sorularınız varsa ve yardım sayfasının yetersiz kaldığını düşünüyorsanız ve bizden yardım bekliyorsanız yorum yazmadan önce aşağıda verdiğimiz sıralamaya dikkat ediniz.

  • Soru açıklayıcı olmasına dikkat edelim
  • Yasal durumlar için yardımcı olamayız
  • Alınan hataların ekran görüntüsünün paylaşılması gerekiyor
  • Başka cihazdan da denenmesi önerilir
  • Farklı bir internetten de
  • Whatsapp web’ in de denenmesi önerilir
  • Bir hata alınıyorsa farklı kişilerle denenerek sonuca göre yazın

WhatsApp‘ ın Türkiye‘ de her hangi destek birimi bulunmamakta. Sadece hukuk alanında ofisi olduğu biliniyor. Bu bölümde yasal başvuruların yani mahkeme yolu ile alınan kararların ve vergi ile alakalı işlemlere bakmakta. Ama isterseniz önerdiğimiz yazı içerisinde ücretli destek hattıyla görüşülebilir

Öncelikle sitemizde çok sayıda sorunla alakalı çözüm önerilerini bulacaksınız. Bunları inceledikten sonra yardıma hala ihtiyacınız varsa bizle iletişime geçerken sorunun tam metnini açıklamasıyla yazınız.

WhatsApp iletişim numarası için alternatif

whatsapp iletişim numarası

Tüm e-posta adresleri www.whatsapp.com/contact’ dan ulaşacaksınız. Türkçe ve İngilizce olarak mail atmayı öneririz. Dönüşler olmazsa, o zaman ara ara tekrarlayın. Örnek 3-4 günde bir bir mail atınız.

WhatsApp, iki Yahoo çalışanı tarafından 2009′ da kuruldu. Yahoo’ dan ayrıldıktan sonra Twitter ve Facebook’ a iş başvurusunda bulundular ama işe alınmadılar. Daha sonra kendi şirketlerini kurdular. 2014 Yılında 19 milyar dolar karşılığında WhatsApp’ ı Facebook’ a sattılar. Yani işe alınmadıkları yere şirket sattılar.

WhatsApp uygulaması ilk zamanlar sadece mesajlaşma için kullanılan bir uygulamaydı. Sonralarda hızla yayılması ile bazı yenilikler geldi. İşte bu yenilikler ve büyümenin getirdiği bazı sorunlarda oldu ve oluyor.

Google’ dan yaptığınız aramalarda alakasız çok sayıda web sitesiyle karşılaşacaksınız. Resmi bir bölüm olmadığından dolayı bu terim yer alan siteleri direk alakalı içerik olarak algılayarak yönlendiriyor. Yasal olan durumlarda biz bulunduğunuz şehirdeki karakol ve adliyeye başvurulmasını öneriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.