WhatsApp' ın Windows uygulamasını indirmek ister misiniz?

Andronova
2 Minimum Okuma

WhatsApp' ın Windows 10 sürümü program halinde indirmeye açıldı. Kolay kullanıma ilerleyen dönemlerde ek seçeneklerin eklenmesi bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp Windows bilgisayarda nasıl kullanılır ve WhatsApp Web QR kodu nasıl okutuluyor? WhatsApp Web bağlantı hatası çıkanlar içinde önerimiz olacak.

WhatsApp, Windows ve MAC bilgisayarlar için kısa zaman önce Windows sürümünü duyurmuştu. WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümü mü geliyor haberimizde yer vermiştik. Şimdide WhatsApp bilgisayar platformları için yeni WhatsApp uygulamasını indirmeye açtı.

WhatsApp, masaüstü uygulaması ile hem daha pratik hemde iş ve WhatsApp’ ı kolay şekilde takip edebileceksiniz. WhatsApp, 1-2 hafta önce bilgisayar sürümünü çıkaracağını resmen duyurmuştu. Ama kimse bu kadar kısa sürede yeni sürümü yayınlayacağını beklemiyordu.

Masaüstü versiyonu hangi yenilikle geldi?

WhatsApp masaüstü uygulaması mobil uygulamasıyla farklı bir özelliğe sahip değil. WhatsApp’ ın yaptığı çalışma ile bilgisayardan internet tarayıcısı yerine uygulama üzerinden bağlantı yapılmasını sağlamak. Tabi yine cep telefondan QR kodunu okutup uygulamayı kullanıyorsunuz. WhatsApp kurulumu WhatsApp nasıl indirilir yüklenir haberimize baktınız mı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilgisayarda nasıl kullanılır?

Resmi sitesine girip yüklemeyi başlatabilirsiniz. İşlem tamamlandığında masaüstüne bir WhatsApp kısayolu bırakılıyor. Yükleme işleminin 1-2 dakika içerisinde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

  • PC olan versiyonu çalıştırınız.
  • Telefonda bulunan WhatsApp’ ı açarak “Ayarlar” geçiniz.
  • “WhatsApp Web” seçeneğine dokunup, açılan ekrandan “QR Kodunu Tara” yazısına dokunup kameranın QR kod okuma bölümüne tutulması yeterli olacak.

Eğer WhatsApp Web kodu taramasında yada bağlantısında hata alırsanız, internet bağlantınızı kontrol ediniz. 


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 05:28

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir