WhatsApp indir Android iPhone indiremiyorum sorunu

Andronova

WhatsApp indirme işlemini eski ve yeni çeşitli cihazlar içinde aynı şekilde mağazadan veya internetten güvenilir sitelerden indiriniz. WhatsApp indiremiyorum sorunu içinde önerilerimiz var.

WhatsApp, Android cihazınızda internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma amacıyla çıkarılan bir uygulamaydı. Daha sonra çok sayıda çeşitli medya ve belge paylaşımı özellikleri ile çok sayıda kullanıcıya ulaştı. 

WhatsApp şuanda en büyük ve en popüler uygulamaların başında yer alıyor. Yakın zamanda çıkarılan Web ile artık Windows ve Mac bilgisayarlarda da WhatsApp’ ı kullanabiliyorsunuz. 

WhatsApp ile arkadaşlarınızla ve ailenizle önemli anlarınızın paylaşımını internet bağlantısı (4.5G / 4G / 3G / 2G / EDGE ve Wi-Fi kablosuz bağlantı) üzerinden yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda oluşturduğunuz grup veya gruplarla anlık çok sayıda kişi ile aynı anda paylaşım yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı kullanabilmeniz için internet bağlantınızın olması gerekiyor. İnternet bağlantınız olduğu sürece uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor.

Eğer internet paketiniz yoksa ve WiFi bağlantısı üzerinden de bağlı değilseniz, opreratörünüz üzerinden standart internet tarifesi ile ücretlendirilecek. Bundan dolayı WiFi üzerinden de bağlantı yapsanız, mobil veri bağlantınızın kapalı konumda olduğundan emin olunuz.

 • WhatsApp iOS itunes.apple.com/tr/app/whatsapp-messenger/id310633997?l=tr a
 • WhatsApp Android play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr adresten ücretsiz indirebilirsiniz.
 • WhatsApp’ ın resmi sitesi whatsapp.com’ u da ziyaret edebilirsiniz.
WhatsApp indir 2018 apk Android iPhone
WhatsApp indiremiyorum sorunu

Eskiden WhatsApp kullanımı ilk 1 yıl ücretsiz sonrasında yıllık ücretlendirme yapılıyordu. Ama WhatsApp tarafından yapılan açıklamalarda artık ücretsiz olacağı yönünde açıklama yapıldı. 

WhatsApp Web uygulaması bilgisayarda kullanmak içinde her hangi bir ücret alınmamaktadır. Bu hizmetden yararlanmak için internet tarayıcısından öneri Google Chrome’ den web.whatsapp.com sitesine giriş yapıp ekranda yer alan QR kodunu telefondan taratmak yeterli olacak.

 • whatsapp.com/appstore
 • cdn.whatsapp.net/android/2.12.459/WhatsApp.apk 
 • whatsapp.com/wp

Uygulamasının son yeni sürümünü yükledikten sonra uygulamayı çalıştırdığınızda sizden telefon numaranızı belirtilen alana yazmanızı ve WhatsApp tarafından size telefon numaranızı doğrulamak için kısa mesaj geldiğinde yine ilgili alana yazmanızı talep edecek.  

whatsapp telefonla doğrulama
WhatsApp indir Android iPhone indiremiyorum sorunu

Eskiden uygulamadan ücret alınıyordu

WhatsApp destekli tüm telefonlar birbirleri ile iletişime geçebiliyor. WhatsApp’ da ücretlendirme nasıl diye soranlar için indirmek ve 1 yıl denemek ücretsiz, sonrasında yıllık $0.99 dolar alınmaktadır. Bunun dışında şimdilik her hangi bir ücret alınmamaktadır. İnternet kullanımı içinde aynı şekilde ek bir ücret alınmıyor.

İnternet veri kullanımınıza göre internet paketi kotasından düşmektedir. Yazışmalarda çok fazla bir kota gitmemektedir. Ama video ve resim paylaşımlarında, paylaşımın boyutuna göre (MB) paketten düşmektedir. Gönderimde her hangi bir sınırlama yapılmamaktadır.

WhatsApp kullanımıyla alakalı ara ara yazılarımız oluyor. Bu yazımızda Samsung Android telefonlarda ve iPhone’ da yüklemeyle alakalı genel bir anlatımımız olacak.

WhatsApp uygulaması yüklü cep telefonu ve tabletlerde son sürümü güncelleme yoluyla ulaşabilirsiniz. İsteyen aşağıdaki indirme adresini kullanabilir. 

Ara ara çıkan bazı sürümlerde uyumsuzluk çıkardığı görülebiliyor. Böyle bir durumda ise eski sürümlerle işlem yapılması gerekiyor. Ama yeni güncellemeyle gelen özellikler kullanılmayacağını belirtelim.

Son yıllarda en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, sık sık aldığı güncellemelerle yeni özelliklere kavuştu. WhatsApp mesajlaşma uygulaması olarak anılırken, şimdilerde fotoğraf, video, müzik ve dosya paylaşımları gibi yeniliklere kavuştu. Bu yıl içerisinde gelen yeni bir güncelleme ile de WhatsApp’ da sesli arama, aradığınız kişiye ulaşamadığınızda sesli mesaj bırakma gibi işlevselliğe ulaştı. Tabi birde görüntülü arama gelirse yemede yanında kal misali olacak.

 • İşlem için telefondan uygulamaları indirmeden kullanılan mağazaya girin
 • Uygulama ismini yazın
 • İndirme butonuna dokunun
 • İşlem yapmıyorsa önbelleğin temizlenmesi denenebilir
 • Telefon kapatılarak yer durumu kontrol edilebilir

Uyarı olarak sahte uygulamalara dikkat ediniz. Birebir uygulamanın logosunu taklit ediyorlar.

Bu yıl içerisinde gelen yeni bir güncelleme ile de WhatsApp’ da sesli arama, aradığınız kişiye ulaşamadığınızda sesli mesaj bırakma gibi işlevselliğe ulaştı. Şimdide görüntülü arama özelliği ile yemede yanında kal dedik. Nihayet görüntülü arama özelliği geldi.

WhatsApp eski sürümü yüklemek isteyenler için indirme adresi apkmirror.com/apk/whatsapp-inc ziyaret edilebilir. Olası sorunlar için sorumluluk kullanıcı ve indirme sitesine aittir.

WhatsApp cep telefona nasıl indirilir?

 • Cep telefonunuzdan WhatsApp yeni sürümü bu whatsapp.com adresten indirebilirsiniz.
 • Telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı çalıştırıp cep telefonu numaranızı yazın.
 • WhatsApp doğrulama kodunun mesajla gelmesini bekliyorsunuz.
 • Gelen kodu ilgili alana yazdıktan sonra ileri seçenekleri ile devam ediyorsunuz .
 • Kod ulaşmadıysa biraz bekleyip tekrar gönderin.
 • Her hangi bir sorunda yazınız.
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir