WhatsApp KaiOS nedir

Andronova
1 Minimum Okuma

Whatsapp, dokunmatik özelliği olmayan cep telefonları için özel bir yazılımla geliyor. KaiOS Technologies adlı bir şirketle anlaşma yaparak sosyal uygulamalarında kullanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternet ve telefonun yan yana gelmesiyle oluşan WhatsApp 🙂 çıktığından itibaren çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Hele Facebook’ un satın almasıyla yeniliklere doymadı.

WhatsApp’ tan yeni bir platform daha çıkmaya hazırlanıyor. Dokunmatik özelliği olmayan telefonlar için Linux’ dan oluşturulan yeni bir özellik için çalışmalar sürüyor. 

Yeni sistem KaiOS nedir? Dokunmatiksiz cihazlar için hazırlanan özel Whatsapp sürümü. Esasında bu tarz cihazlar için kullanılan uygulamanın adı.

KaiOS ile yapılan anlaşmaya baktığımızda ilk Facebook uygulaması için kullanıma sunulmuştu. Şimdi de Whatsapp uygulaması için çıkarılmaya çalışılıyor. KaiOS, Instagram içinde her hangi bir zaman dilimi açıklanmazken, kısa süre içerisinde de bu platforma gelmesi bekleniyor. Çoğunlukla en son bu ağa gelebiliyor.

Facebook Şubat ayında KaiOS ile anlaşma yapmıştı. Sonrasında hızlı bir şekilde Facebook’ ta denendi. Örnek olarak Windows Phone’ de görüntülendi. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni uygulamanın yanında ne gibi bir işlevler geleceği henüz açıklanmadı. Ama kademeli olarak güncelleme yoluyla gelebilir.

WhatsApp KaiOS nedir

Whatsapp uygulamasında, cihazınız bu sürümle uyumlu değil sorunu bu şekilde aşılabilir.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:50

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir