WhatsApp kalıcı silme Android iPhone

media 7346

WhatsApp kalıcı silmek bazen zor bir işlem olabiliyor. Veriyi kurtarmak için ilgili yazılımlarla neredeyse alınamayacak veri yok gibi bir şey. Ama bazen bu programlar yok edebiliyor.

teknik destek

Bazı kullanıcılar cep telefonlarını satmadan önce ya da sonra telefondaki önemli verilerin geri alınma endişesinde kalırlar. Bu endişe yersiz değil. Telefonu alan kişi art niyetli ya da farklı amaçlarla telefonda veri kurtarma programı kullanabilir. Telefonda daha önce kayıtlı banka bilgileri, rehber, fotoğraflar, videolar, notlar, sms ve WhatsApp mesajları geri alınma ihtimali var. Hele özellikle WhatsApp mesajları bazı kullanıcılar için çok önem arz edebiliyor. Bundan dolayı bu haberimizde WhatsApp kalıcı temizleme yönteminden bahsedeceğiz. WhatsApp kalıcı temizleme Android ve iPhone’ larda bazen olmayabiliyor.

WhatsApp kalıcı silme programı: WhatsApp tamamen silme programı olarak çok sayıda veri kurtarma da kullanılan programlar var.Bunlardan bazıları ücretli bazıları da ücretsiz kullanılabilmekte. Tabi tamamen ücretsiz değil. Bazı bölümleri ücretsiz kullanılabiliyor. Wondershare, iMyfone Umate Pro ve Apowersoft gibi bazı programlar kullanılarak veriler tamamen silinebilir. 

Bazen silinen verileri geri getirmede kullanılan programlar aynı zamanda tamamen de silebiliyor.

Hesabınızı kaldırmak istiyorsanız

Ayarlar / Hesap / Hesabımı sil. Buraya girdiğinizde WhatsApp hesabı silmek için telefon numarasını yazmanızı isteyecek. Numara yazıldıktan sonra “Hesabımı sil” ile WhatsApp hesabı silinecek. Unutmadan iCloud yedeğinde WhatsApp yedeğinin olduğunu unutmayınız.

Kalıcı kaldırma işlemlerinde yardımcı yazılımlar devreye girer. Bunları mağaza dediğimiz uygulama üzerinden aratarak inceleyebilirsiniz. Araştırmayı hem internet hem yorumlarından yapmanızı öneriyoruz.

Silemiyorum sorunuyla karşılaşanınız varsa öncelikle bir şeyleri yanlış yapıyor olma durumunu düşünmek gerekiyor. Örnek çok defa bir şeyleri deneyenlerin güvenlikle kısa bir zaman diliminde işlem yasağı gelebiliyor. Test için ayarlardaki profilinizi değiştirmeye çalışınız ve problem çıkarıyorsa dediğimiz durumla karşılaşılıyordur diye düşünüyoruz.

WhatsApp kalıcı silme

WhatsApp tamamen silme

Hemen hemen tüm Android telefonlarda aynı adımlar söz konusu. Ayarlar / hesap bölümünden silebilirsiniz. Silme işleminde sohbet geçmişini kalıcı silme dahil tüm veriler silinir. Tabi Google Drive tarzı yerlerde verilerin yedeği yoksa artık silinmiş olacak.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 04:02

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın